Spotrebný úver – na čokoľvek a výhodne

Spotrebný úver – na čokoľvek a výhodne
4.4 (88%) 5 hlas[ov]

Spotrebný úver predstavuje jeden z najviac využívaných bankových úverových produktov a rovnako aj mnoho nebankových spoločností, najmä tých väčších a známejších, má širokú ponuku zameranú na spotrebné úvery. Vďaka moderným technológiam už nie je problém vybaviť si účelové alebo bezúčelové pôžičky aj online cez internet, ale samozrejme aj osobne prostredníctvom návštevy banky alebo nebankovky, či stretnutím s jej obchodným zástupcom.

Doménou spotrebných úverov sú tie z banky, pričom práve bankoví spotrebáky patria medzi najviac využívané úvery na finančnom trhu spolu s bankovými hypotékami. Pri žiadosti o úver z banky ale musí žiadateľ splniť pomerne náročné kritéria najmä na svoju finančnú minulosť a banky overujú aj registre a finančnú kondíciu žiadateľa. To zahŕňa aj posudzovanie príjmu a v prípade, že je nedostatočný, veľakrát banka úver žiadateľovi zamietne.

Môj tip ak chcete ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
38 klientov už dnes požiadalo

Vtedy je ešte možnosť obrátiť sa na nebankové spoločnosti, ktoré sa tiež zaoberajú úvermi spotrebiteľského typu. Kým banky sa sústreďujú na široký výber spotrebákov od 1.000 € až do 30.000 €, nebankovky majú ponuku užšiu. Niektoré sa zameriavajú len na menšie úvery spotrebiteľského typu do 5.000 €, iné aj na väčšie až do 25.000 €. Spoločnou vlastnosťou pre bankové aj nebankové spotrebáky je to, že si možno požičať aj na dlhšiu dobu, až do 10 rokov.

Porovnanie spotrebákov

Najvýhodnejší spotrebný úver je ten z banky, pričom najlepšie podmienky majú banky pre spotrebné úvery účelového charakteru, napríklad pri úveroch na auto alebo na bývanie, ktoré sú určené na rekonštrukčné práce alebo zariadenie domácnosti. Viacero bánk už ponúka aj možnosť získať bezúčelový úver online cez internet, pričom ide nielen o požiadanie, ale aj o komplexné vybavenie úveru. Na tieto pôžičky sa špecializujú najmä internetové banky.

V oblasti nebankových úverov napríklad od Cetelemu sa tiež do popredia dostáva vybavenie priamo cez internet, čo je najrýchlejšie a najpohodlnejšie. V prípade bankových úverov a nebankových je to porovnanie z hľadiska úroku v prospech úverov z bánk, ale pri niektorých úveroch nie sú rozdiely príliš veľké. Platí to napríklad pri menších bezúčelových spotrebákoch do 5.000 € alebo pri účelových úveroch napríklad na prefinancovanie kúpy auta.

Bezúčelové spotrebné úvery

Bezúčelový spotrebák je bezúčelová pôžička a nazýva sa aj pôžička na čokoľvek. Pri tomto type úveru je možné použiť peniaze ľubovoľne, takže sa dá požičať napríklad na zaplatenie dovolenky, svadby alebo aj na iné účely, trebárs aj na zariadenie bývania. Tieto typy úverov majú v ponuke banky, ale aj veľa nebankoviek a to preto, že ide o populárne úvery aj s dlhšou splatnosťou napríklad až na 10 rokov, čo umožňuje znížiť mesačné splátky pri úvere na minimum.

Obvyklý úrok pri bankových bezúčelových spotrebných úveroch je okolo 10 až 12 percent, pri nebankových o môže byť aj o niečo viac v závislosti od bonity klienta. Pri týchto úveroch sa dá požičať už od 1.000 €, pričom obvykle do 15 až 20 tisíc € je to bez ručiteľa, pri väčšom úvere je v prípade nedostatočného príjmu nutný spoludlžník alebo ručiteľ za úver s ďalším príjmom. Doba splácania sa obvykle pohybuje od 1 do 10 rokov, pri menších je to do 5 rokov.

Chcete odporúčanie na bezúčelový spotrebný úver?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Účelové spotrebné úvery

Na rozdiel od bezúčelových úverov je pri účelových navyše povinnosť okrem dokladovania výšky príjmu aj doložiť to, ako budú peniaze použité. Väčšinou to funguje tak, že banka alebo aj nebankovka schváli žiadateľovi úver a on má 30 dní lehotu na doloženie, ako peniaze z úveru použil. Ak sa tak nestane, úver sa zmení na bezúčelový. Najčastejšie sa tieto úvery účelového typu používajú na prefinancovanie kúpy auta alebo na bývanie či rekonštrukciu.

Výhodou účelových spotrebných pôžičiek je lepší úrok. V banke je možné v prípade dobrej bonity klienta a dostatočného príjmu získať úrok už od 7 alebo 8 percent, v nebankovke okolo 10 percent ročne. Pri úveroch zvyčajne do 12 až 15 tisíc € sa väčšinou nevyžaduje ručenie, ale pri väčších môže ísť o ručenie napríklad autom pri spotrebnom úvere na auto alebo cez ručiteľa či iné ručenie pri iných účelových spotrebných úveroch a to v banke aj nebankovke.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Ako najvýhodnejšie vybaviť úver

 1. Ak máte možnosť získať úver z banky, určite to využite, pretože je to najlacnejšie riešenie. Zvoľte si tiež skôr účelový úver, ak taký banka ponúka pre využitie peňazí, ktoré plánujete, napríklad úver na auto alebo rekonštrukciu bývania.
 2. Pokiaľ ste si z banky nepožičali, môžete skúsiť aj nebankové spotrebné úvery. Pri niektorých sú podmienky porovnateľné s bankovými, napríklad pri menších bezúčelových úveroch do 5.000 € alebo pri účelových úveroch napríklad na auto.
 3. Ak sa dá, môžete splatiť úver aj skôr, prípadne viacerými väčšími splátkami. Informujte sa ohľadom týchto podmienok ešte pred poskytnutím pôžičky, ale zistite si tiež napríklad aj poplatky za omeškanie splátok, ktoré môže nečakane prísť.
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Spotrebný úver – na čokoľvek a výhodne patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X