Recenzia pôžičiek od Zuno – plusy a mínusy

Obľúbenosť pôžičky

Zuno banka ponúka pre obyvateľstvo a širokú verejnosť viacero druhov úverov a pôžičiek, pričom pre Zuno pôžičky je najmä charakteristické jednoduché vybavenie aj online cez internet a prehľadné úverové podmienky. Vzhľadom na to, že ide o bankov úvery, úročenie je pomerne nízke a v kombinácii s výbornou dostupnosťou a jednoduchosťou vybavenia sú tak pôžičky od tejto banky veľmi vyhľadávaným úverovým produktom v rámci finančného trhu.

Banka síce neposkytuje pôžičky a úvery hypotekárneho typu, čo na rozdiel napríklad od konkurenčnej mBank zamrzí, na druhú stranu je pôžička Zuno dostupná formou produktov spotrebného typu, prípadne ako refinančný úver na konsolidáciu iných pôžičiek a tiež aj vo forme povoleného prečerpania. Vďaka tejto ponuke je tak flexibilnosť využitia pomerne veľká a úvery sa dajú vybaviť online cez internet, čo zvyšuje aj dostupnosť a jednoduchosť.

Práve z toho dôvodu patrí medzi najobľúbenejšie úvery na trhu a najmä medzi mladšou generáciou takmer každá pôžička Zuno. Skúsenosti ukazujú, že banka rastie a zvyšuje sa aj počet jej klientov, počet bežných účtov a tiež je nárast aj objemu a počtu úverových produktov. V rámci úročenia je možné pri rôznych hodnoteniach alebo porovnaní nájsť veľmi často, ba priam so železnou pravidelnosťou, rozličné Zuno úvery medzi úrokovo najvýhodnejšími.

Bezúčelová online Zuno pôžička

Tento produkt ponúka banka aj pod názvom Online pôžička, čo znamená, že sa dá vybaviť aj cez internet. Požičať sa dá formou bezúčelového spotrebného úveru až do výšky 20.000 € samozrejme podľa príjmu a bonity klienta, pričom úrok môže byť už od necelých 7 %. Za vybavenie sa neplatia žiadne poplatky, pričom bonusom je napríklad možnosť výberu jedného mesiaca v roku, kedy sa neplatí splátka. Úrok je garantovaný v tej istej výške počas doby splatnosti.

K dispozícii je možnosť aj poistenia schopnosti splácať úver, hoci to nie je samozrejme povinné. Povinné je ale zriadenie bežného účtu, ktorý je však bez poplatkov a dá sa veľmi ľahko zriadiť online. Doba splácania je od 6 mesiacov do 72 mesiacov a je len na klientovi, akú dlhú splatnosť si zvolí. Na vybavenie väčšinou nie je treba žiadne dokladovanie ani predkladať žiadne dokumenty. Pôžičku je možné kedykoľvek predčasne úplne alebo len čiastočne splatiť a tiež sa dajú spraviť aj ďalšie zmeny v úvere, samozrejme cez internet.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Refinancovanie pôžičky od Zuno

Zuno bank ponúka okrem klasického spotrebného úveru aj refinančný úver, ktorý je určený na refinancovanie či už jednej alebo viacerých iných pôžičiek z iných bánk, nebankoviek, prípadne na vyplatenie kreditných kariet, kontokorentov alebo nákupov na splátky. Vďaka výhodnému úročeniu, ktoré môže byť už pod 7 percentami ročne, je možné významne konsolidovať svoje predošlé pôžičky, splatiť ich a ušetriť tak na výške mesačných splátok.

Zlúčiť do jedného úveru sa dá až 10 rôznych starých pôžičiek, pričom samotné vybavenie je bez poplatku a aj tu je možné si vybrať jeden mesiac v roku, v ktorom nemusíte zaplatiť svoju mesačnú splátku a peniaze tak použiť na niečo iné. Doba splácania pri refinancovaní môže byť už 6 mesiacov, ale môže to byť aj 120 mesiacov, čo môže pri väčšom objeme úveru znížiť mesačnú splátku pomerne radikálne. Navyše, v Zuno si môžete požičať aj peniaze navyše.

Kontokorentný Zuno úver

V rámci služieb k bežnému účtu ponúka Zuno aj možnosť získať povolené prečerpanie, čo je vlastne kontokorentný úver. Banka volá produkt ako Zuno Rezerva, pričom ide o možnosť ísť na svojom bežnom účte do mínusu a čerpať z neho viac finančných prostriedkov, ako tam klient fyzicky má. Je to teda forma úveru, ktorá je k dispozícii, no keď ju klient nepotrebuje využiť, nemusí tak spraviť. Úroky platí len za dobu, kedy úver využije a len za sumu, ktorú čerpal.

Podľa výšku príjmu klienta je možné získať tento úver od 300 € do 3.000 €, pričom úrok je necelých 17 % ročne z čerpanej sumy, ale samozrejme, počíta sa presne na obdobie, za ktoré bola suma čerpaná. O rezervu sa dá požiadať už po tom, čo na účet príde prvýkrát pravidelný príjem, takže je možné ju získať pomerne rýchlo. Vybavenie je samozrejme online, za zriadenie sa neplatí nič a taktiež sa neplatia banke ani žiadne pravidelné poplatky okrem úroku.

Kreditka – kreditná karta od Zuno

Formou úveru je aj kreditná karta a Zuno ju ponúka svojim klientom ako produkt známy tiež ako Kreditka. Vedenie a aj vydanie karty je bezplatné, pričom bezúročné obdobie je až 55 dní, čo je viac ako pri väčšine porovnateľných kreditných kariet od konkurentných bánk alebo nebankových spoločností. Úverový limit na kreditke môže byť od 250 až do 700 € a maximálna výška pre konkrétneho klienta je priamo závislá od jeho bonity a tiež od výšky jeho príjmu.

Výhody tejto karty sú v tom, že je vydaná aj ako bezkontaktná, embosovaná, čiže sa s ňou dá platiť aj v obchodoch s terminálmi a online a ide o typ MasterCard, ktorý je celosvetovo rozšírený. Veľkým bonusom na rozdiel od väčšiny iných kreditných kariet je aj fakt, že spomenuté 55 dňové bezúročné obdobie sa vzťahu na všetky typy platieb pri karte, čiže nielen na nákup v obchode, ale aj na výber hotovosti v bankomate alebo platbu prostredníctvom internetu.

Recenzia Recenzia pôžičiek od Zuno – plusy a mínusy patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X