Pôžička pre živnostníkov – financovanie podnikania

Pôžička pre živnostníkov – financovanie podnikania
3.57 (71.43%) 7 hlas[ov]

Pre živnostníka je možnosťou úverovania získanie financií buď formou bankových alebo nebankových pôžičiek a úverov. Niektoré pôžičky môžu byť dostupné aj začínajúcim živnostníkom a to v prípade splnenia určitých podmienok alebo ručenia, väčšinou sú však úvery pre živnostníkov a podnikateľov dostupnejšie až v prípade, že už živnostník má za sebou aspoň rok podnikania a dokáže svoje príjmy zdokladovať cez daňové priznanie a obraty.

V prípade bankových úverov sú k dispozícii úvery účelové, napríklad na prevádzku, investície alebo dočasné preklenutie nedostatku financií, ale aj bezúčelové, pričom v prípade bánk je nutné podnikať aspoň rok a vedieť doložiť výšku obratov alebo zisku za posledné zdaňovacie obdobie. pri viacerých väčších úverov je nutné niekedy aj ručenie, buď nehnuteľným alebo iným majetkom. Veľa bánk ponúka pre živnostníkov aj možnosť dlhodobej splatnosti na 12 rokov.

Môj tip ak chcete Overenú pôžičku Pre Živnostníkov ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
44 klientov už dnes požiadalo

Nebankové pôžičky určené pre živnostníkov sú na rozdiel od bankových dostupnejšie a dajú sa vybaviť rýchlejšie a jednoduchšie, aj keď je to obvykle za cenu vyššieho úročenia a teda nákladnejšieho splatenia pôžičky. Obvykle sú bezúčelové a sú dostupné aj začínajúcim SZČO a to formou bonitného spoludlžníka alebo ručiteľa za úver. Doba splácania je ale obvykle oveľa kratšia ako pri bankových úverov a ručenie za pôžičku je formou vystavenia zmenky.

Pôžičky pre začínajúcich živnostníkov

Pre začínajúcich podnikateľov môže byť problém preukázať výšku príjmu alebo obraty, keďže zvyčajne podnikajú príliš krátko na to, aby mali daňové priznanie za posledný rok alebo aj dva, čo obvykle vyžaduje väčšina bánk pri pôžičkách pre podnikateľov. Bez dokladovania príjmu alebo bez daňového priznania sa tak dá požičať len nebankový úver pre živnostníkov a podnikateľov a to len v niektorých nebankovkách a za špecifických podmienok.

Pre začínajúcich podnikateľov je možné získať úvery od 1.000 €, pričom horná hranica závisí od typu úveru a spôsobe jeho zabezpečenia, ktoré nebankovky vyžadujú na rozdiel od iných úverov pre už dlhšie podnikajúcich živnostníkov. K úveru je nutné pripojiť buď ručiteľa, ktorý môže svoj príjem doložiť, alebo založiť nehnuteľnosť. Zvyčajne je možné si požičať do 15 až 20 tisíc €. Doba splatnosti je obvykle len niekoľko rokov a väčšinou neprekročí 5 rokov.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Rýchle nebankové pôžičky pre živnostníkov

Ak si chce živnostník požičať dostupnejšie ako v banke, na finančnom trhu je niekoľko nebankoviek, ktoré mu môžu ponúknuť financovanie a to napríklad aj pre podnikateľov, ktorí ešte len začali s podnikaním, alebo tiež bez registra a jeho overovania. Väčšinou ide o úvery bez dokladovania účelu použitia peňazí, čo je flexibilnejšie pre podnikateľa, keďže nemusí riešiť administratívu a aj schvaľovanie pôžičky je jednoduchšie a rýchlejšie, čo ju robí dostupnejšou.

Hľadáte rýchlu nebankovú pôžičku pre živnostníkov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Väčšina nebankoviek ponúka pred podnikateľov pôžičky od 1.000 € až do 25.000 € alebo aj viac, pričom obvykle od hranice 3 alebo 4 tisíc € sa vyžaduje ručenie či už ručiteľom alebo založením nehnuteľnosti. Splatnosť je na rozdiel od bankových úverov kratšia do 4 až 6 rokov a posudzuje sa zvyčajne hrubý ročný príjem podnikateľa. Ak je nižší ako 10.000 €, alebo aj pre začínajúcich živnostníkov, dá sa úver vybaviť, ale len so spoludlžníkom alebo ručiteľom.

Bankové úvery pre živnostníkov

V banke môžu živnostníci získať rôzne typy úverov. Buď sú to účelové úvery, bezúčelové úvery alebo preklenovacie úvery pre poľnohospodárov. Pri účelových sa požičiava obvykle od 10.000 € s lehotou splatnosti do 12 rokov. Je tu možnosť prefinancovať bežné prevádzkové potreby a riešiť tak napríklad pohľadávky, alebo využiť peniaze na investície do hnuteľného aj nehnuteľného majetku. Pre živnostníkov sa dá dohodnúť aj individuálny splátkový kalendár.

Úvery pre poľnohospodárov sú určené pre podnikateľské subjekty podnikajúce v poľnohospodárstve, sú bez zabezpečenia úveru majetkom a dajú sa získať od 1.700 €. Bez účelu a nutnosti dokladovať použitie peňazí sú podnikateľské bankové úvery bezúčelové, ktoré je možné získať až do výšky 200.000 Eur podľa príjmov a ručenia podnikateľa. Môžu byť bez ručenia so splatnosťou do 5 rokov alebo s ručením až s možnosťou splácať pôžičku 12 rokov.

Začínate podnikať? Skúste overené úverové riešenie od Poštovej Banky:

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa
Recenzia Pôžička pre živnostníkov – financovanie podnikania patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X