Študentská pôžička – ako a od koho ju získať

Študentská pôžička – ako a od koho ju získať
3.6 (72%) 5 hlas[ov]

Študentské pôžičky ponúkajú u nás viaceré finančné inštitúcie a najmä vysokoškolskí študenti majú niekoľko možností, ako si požičať. V rámci bankového trhu viacero väčších bánk má pre študentov pripravené úverové produkty, ktoré môžu využiť v prípade ručenia niekým, kto má trvalý príjem. Fond na podporu vzdelávania tiež poskytuje študentom možnosť získať výhodné financie a v prípade potreby si môžete požičať aj menšie úvery od zopár nebankoviek.

Väčšinou sa študentská pôžička poskytuje najmä pre študentov vysokoškolského štúdia bez ohľadu na formu, čiže môže ísť o denné ale aj externé štúdium a to na I., II. aj III. stupni. Pôžičky pre študentov stredných škôl je možné získať len formou povoleného prečerpania k bankovým účtom pre mladých, ale za toto povolené prečerpanie ručí obvykle zákonný zástupca, ktorý musí dokladovať príjem banke a nejde o príliš veľké sumy, skôr o niekoľko sto €.

Môj tip ak chcete vhodnú Študentskú pôžička ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
8 klientov už dnes požiadalo

Pôžičky pre študentov bez ručiteľa

Ak si chce študent požičať bez ručiteľa, má pomerne obmedzené možnosti. V tomto prípade nemôže osloviť ani Fond na podporu vzdelávania a ani žiadnu z bánk, ktoré majú vo svojom portfóliu študentské úvery, ale musí sa obrátiť len na niektoré nebankové subjekty. Nie všetky ale poskytujú študentom úvery, zväčša ide skôr o pôžičky menšie a do 100 €, pričom sú to úvery bezúčelové, s krátkodobou splatnosťou do 30 dní a vybavujú sa napríklad cez internet.

Bankové študentské úvery

SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka študentom úver na čokoľvek. Môžu ho získať všetci študenti už od 1. ročníka vysokej školy a tiež interní doktorandi denného štúdia na vysokej škole na Slovensku alebo v zahraničí. Podmienkou je mať trvalý pobyt na území Slovenska, vek od 18 do 26 rokov a tento úver sa bude splácať spolu s ďalšou osobou, ktorá má pravidelný príjem. Splatnosť je až do 10 rokov, je to bezúčelový úver a môžete si požičať od 1.000 € do 8.500 €.

VÚB

Všeobecná úverová banka ponúka študentom Flexipôžičku, ktorá je bezúčelová a môže byť použitá na rôzne výdavky popri štúdiu. Na vybavenie stačí minimum dokladov, no aj tu je treba mať ručiteľa s príjmom, ktorí sa vie za splácanie zaručiť. Bežná úroková sadzba je okolo 8% ročne V prípade využitia rôznych iných služieb banky alebo študentskej aktivity to môže byť aj okolo 5% ročne. V prípade študentov niektorých fakúlt môžu byť podmienky lepšie.

ČSOB

ČSOB ponúka študentom možnosť získať Študentský účet a k nemu kontokorentný úver až do 660 €, alebo špeciálny bezúčelový spotrebiteľský úver od 600 € do 6.000 € so splatnosťou až do 10 rokov. Tento úver je určený študentom od 2. ročníka vo veku od 18 do 28 rokov a na jeho získanie treba mať ručiteľa s trvalým príjmom. Úročenie je výhodnejšie ako pri bežnom spotrebnom úvere a môže byť už 8 až 9 percent ročne, pričom je určený aj pre doktorandov.

Chcete odporúčanie na vhodnú Študentskú pôžička?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Fond na podporu vzdelávania

Pôžičky pre študentov zo štátneho Fondu na podporu vzdelávania sa poskytujú v každom akademickom roku a termín na žiadosť je obvykle do konca októbra. Pôžičku môžu získať študenti vysokých škôl doma aj v zahraničí a to ako v dennej, tak aj v externej forme štúdia. Tiež nie je treba dokladovať pri úveroch z FnPV účel použitia peňazí, keďže toto sú bezúčelové úvery a nie ste nijako viazaný ohľadom ich použitia, takže ich môžete minúť ľubovoľne.

Kto si môže požičať?

 • študenti I. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole,
 • študenti II. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme štúdia na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole,
 • študenti III. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole, ktorý študujú doktorandský študijný program.

Za akých podmienok sa dá získať úver

Najmenej sa dá požičať od 500 €, pričom horná hranica závisí od toho, na akom stupni študent školu študuje. Pre študentov na I. a II. stupni je maximálne možné získať 2.500 €, na III. stupni je to najviac do 5.000 €. Žiadosť o úver sa podáva na tlačive v papierovej podobe, ktoré vydáva FnPV. Doručenie žiadosti je možné osobne, poštou alebo cez kuriérsku službu. K žiadosti treba doložiť príslušné prílohy, najmä údaje o študentovi a tiež o ručiteľovi úveru.

PoskytovateľPôžičkaVýška pôžičkySplatnosť
Slovenská sporiteľňaSpotrebný úver pre vysokoškolákovod 1700 € do 8500 €1 - 10 rokov
VÚB bankaFlexipôžička pre študentovod 500 € do 10 000 €1 - 6 rokov
SberbankÚver vysokoškolákomod 1000 € do 5000 €do 10 rokov
OTP bankaŠtudentský úverod 700 € do 6700 €do 10 rokov
Ferratum BankRýchla pôžičkaod 25 € do 350 €do 1 mesiaca

Prečo si požičať práve od Fondu na podporu vzdelávania?

 1. Je to bezúčelová pôžička, takže nemusíte dokladovať účel použitia peňazí z úveru
 2. Garantovaná úroková sadzba počas celej doby splácania, ktorá je určená štátom a je pravidelne každý akademický rok aktualizovaná, aby bola výhodnejšia ako v banke
 3. Lehota splatnosti je od 5 do 10 rokov, pričom sa dá odložiť splácanie až na dobu po ukončení štúdia, čiže počas návštevy vysokej školy študent nie je zaťažený splátkami
 4. Predčasné splatenie je možné 1 krát za rok v mesiaci júl absolútne bez poplatku
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Študentská pôžička – ako a od koho ju získať patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , ,
0x komentované “Študentská pôžička – ako a od koho ju získať
1 Ping-y/Trackback-y pre "Študentská pôžička – ako a od koho ju získať"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz