Študentská pôžička – ako a od koho ju získať

Študentská pôžička – ako a od koho ju získať
3.6 (72%) 5 hlas[ov]

Študentské pôžičky ponúkajú u nás viaceré finančné inštitúcie a najmä vysokoškolskí študenti majú niekoľko možností, ako si požičať. V rámci bankového trhu viacero väčších bánk má pre študentov pripravené úverové produkty, ktoré môžu využiť v prípade ručenia niekým, kto má trvalý príjem. Fond na podporu vzdelávania tiež poskytuje študentom možnosť získať výhodné financie a v prípade potreby si môžete požičať aj menšie úvery od zopár nebankoviek.

Väčšinou sa študentská pôžička poskytuje najmä pre študentov vysokoškolského štúdia bez ohľadu na formu, čiže môže ísť o denné ale aj externé štúdium a to na I., II. aj III. stupni. Pôžičky pre študentov stredných škôl je možné získať len formou povoleného prečerpania k bankovým účtom pre mladých, ale za toto povolené prečerpanie ručí obvykle zákonný zástupca, ktorý musí dokladovať príjem banke a nejde o príliš veľké sumy, skôr o niekoľko sto €.

Môj tip ak chcete vhodnú Študentskú pôžička ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
28 klientov už dnes požiadalo

Pôžičky pre študentov bez ručiteľa

Ak si chce študent požičať bez ručiteľa, má pomerne obmedzené možnosti. V tomto prípade nemôže osloviť ani Fond na podporu vzdelávania a ani žiadnu z bánk, ktoré majú vo svojom portfóliu študentské úvery, ale musí sa obrátiť len na niektoré nebankové subjekty. Nie všetky ale poskytujú študentom úvery, zväčša ide skôr o pôžičky menšie a do 100 €, pričom sú to úvery bezúčelové, s krátkodobou splatnosťou do 30 dní a vybavujú sa napríklad cez internet.

Bankové študentské úvery

SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka študentom úver na čokoľvek. Môžu ho získať všetci študenti už od 1. ročníka vysokej školy a tiež interní doktorandi denného štúdia na vysokej škole na Slovensku alebo v zahraničí. Podmienkou je mať trvalý pobyt na území Slovenska, vek od 18 do 26 rokov a tento úver sa bude splácať spolu s ďalšou osobou, ktorá má pravidelný príjem. Splatnosť je až do 10 rokov, je to bezúčelový úver a môžete si požičať od 1.000 € do 8.500 €.

VÚB

Všeobecná úverová banka ponúka študentom Flexipôžičku, ktorá je bezúčelová a môže byť použitá na rôzne výdavky popri štúdiu. Na vybavenie stačí minimum dokladov, no aj tu je treba mať ručiteľa s príjmom, ktorí sa vie za splácanie zaručiť. Bežná úroková sadzba je okolo 8% ročne V prípade využitia rôznych iných služieb banky alebo študentskej aktivity to môže byť aj okolo 5% ročne. V prípade študentov niektorých fakúlt môžu byť podmienky lepšie.

ČSOB

ČSOB ponúka študentom možnosť získať Študentský účet a k nemu kontokorentný úver až do 660 €, alebo špeciálny bezúčelový spotrebiteľský úver od 600 € do 6.000 € so splatnosťou až do 10 rokov. Tento úver je určený študentom od 2. ročníka vo veku od 18 do 28 rokov a na jeho získanie treba mať ručiteľa s trvalým príjmom. Úročenie je výhodnejšie ako pri bežnom spotrebnom úvere a môže byť už 8 až 9 percent ročne, pričom je určený aj pre doktorandov.

Chcete odporúčanie na vhodnú Študentskú pôžička?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Fond na podporu vzdelávania

Pôžičky pre študentov zo štátneho Fondu na podporu vzdelávania sa poskytujú v každom akademickom roku a termín na žiadosť je obvykle do konca októbra. Pôžičku môžu získať študenti vysokých škôl doma aj v zahraničí a to ako v dennej, tak aj v externej forme štúdia. Tiež nie je treba dokladovať pri úveroch z FnPV účel použitia peňazí, keďže toto sú bezúčelové úvery a nie ste nijako viazaný ohľadom ich použitia, takže ich môžete minúť ľubovoľne.

Kto si môže požičať?

 • študenti I. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole,
 • študenti II. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme štúdia na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole,
 • študenti III. stupňa vysokoškolského štúdia v dennej alebo externej forme na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole, ktorý študujú doktorandský študijný program.

Za akých podmienok sa dá získať úver

Najmenej sa dá požičať od 500 €, pričom horná hranica závisí od toho, na akom stupni študent školu študuje. Pre študentov na I. a II. stupni je maximálne možné získať 2.500 €, na III. stupni je to najviac do 5.000 €. Žiadosť o úver sa podáva na tlačive v papierovej podobe, ktoré vydáva FnPV. Doručenie žiadosti je možné osobne, poštou alebo cez kuriérsku službu. K žiadosti treba doložiť príslušné prílohy, najmä údaje o študentovi a tiež o ručiteľovi úveru.

PoskytovateľPôžičkaVýška pôžičkySplatnosť
Slovenská sporiteľňaSpotrebný úver pre vysokoškolákovod 1700 € do 8500 €1 - 10 rokov
VÚB bankaFlexipôžička pre študentovod 500 € do 10 000 €1 - 6 rokov
SberbankÚver vysokoškolákomod 1000 € do 5000 €do 10 rokov
OTP bankaŠtudentský úverod 700 € do 6700 €do 10 rokov
Ferratum BankRýchla pôžičkaod 25 € do 350 €do 1 mesiaca

Prečo si požičať práve od Fondu na podporu vzdelávania?

 1. Je to bezúčelová pôžička, takže nemusíte dokladovať účel použitia peňazí z úveru
 2. Garantovaná úroková sadzba počas celej doby splácania, ktorá je určená štátom a je pravidelne každý akademický rok aktualizovaná, aby bola výhodnejšia ako v banke
 3. Lehota splatnosti je od 5 do 10 rokov, pričom sa dá odložiť splácanie až na dobu po ukončení štúdia, čiže počas návštevy vysokej školy študent nie je zaťažený splátkami
 4. Predčasné splatenie je možné 1 krát za rok v mesiaci júl absolútne bez poplatku
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Študentská pôžička – ako a od koho ju získať patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , ,
0x komentované “Študentská pôžička – ako a od koho ju získať
1 Ping-y/Trackback-y pre "Študentská pôžička – ako a od koho ju získať"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X