Pôžička pre podnikateľov – pre malých aj väčších

Pôžička pre podnikateľov – pre malých aj väčších
3.57 (71.43%) 7 hlas[ov]

Ak potrebujete peniaze na rozbehnutie alebo investovanie v rámci podnikania, pomôcť môže pôžička pre podnikateľov, ktorú ponúkajú takmer všetky banky na finančnom trhu, ale aj viaceré nebankové spoločnosti. Okrem klasických podnikateľských úverov sú na trhu aj iné pôžičky, ktoré môžu získať podnikatelia a živnostníci, niektoré dokonca aj začínajúci podnikatelia a firmy a môžu tak získať zaujímavé financie na akýkoľvek účel formou úverov.

Podnikateľské pôžičky pre malých podnikateľov aj väčšie firmy ponúkajú najčastejšie banky, ktoré sa zameriavajú buď na účelové alebo bezúčelové úvery, prípadne aj úvery pre určitú skupinu podnikateľov, napríklad na farmárov a poľnohospodárov. V rámci týchto úverov je možné si požičať až do 200.000 € alebo aj viac, čo ale samozrejme závisí predovšetkým od typu úveru a tiež od príjmu podnikateľa alebo hodnoty ručenia, ak je úver ručený majetkom.

Môj tip ak chcete Pôžičku pre Podnikateľov ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Nebankové pôžičky pre podnikateľov ponúkajú buď finančné nebankové subjekty, ktoré ich majú určené špeciálne pre podnikateľov, alebo sú tu aj bezúčelové spotrebiteľské alebo spotrebné úvery, ktoré môžu získať aj podnikatelia, ktorí vedia doložiť svoj príjem alebo založiť nehnuteľnosť ako zábezpeku úveru. Klasické podnikateľské pôžičky sú od 1.000 € až do 33.000 €, pričom obvykle pri úveroch cez 4 alebo 5 tisíc € je potrebný ručiteľ alebo ručenie.

Pôžička pre začínajúcich podnikateľov

Pre začínajúcich podnikateľov je možné získať úver buď formou bankového úveru s ručiteľom alebo inou formou ručenia, ale len ako bezúčelové spotrebné pôžičky, alebo sa pokúsiť osloviť nebankovky. Tie môžu ponúkať úvery pre podnikateľov aj začínajúcim podnikateľom, napríklad ak dosahujú vyššie obraty, zhruba cez 10.000 € za posledný rok, alebo ak majú bonitného spoludlžníka, ktorí vie doložiť príjem a môže tiež prevziať záväzok.

Pri nebankových pôžičkách určených aj pre začínajúcich podnikateľov tiež netreba dokladať podnikateľský zámer alebo znalecký posudok na doložený majetok a je možné získať úver bez poplatku a tiež s možnosťou aj odkladu splátok na úvod splácania. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú možnosť získať úver pre podnikateľov napríklad aj formou založenia hnuteľného alebo nehnuteľného majetku a splatnosť úveru sa pohybuje obvykle od 2 do 4 rokov.

Začínate podnikať? Skúste overené úverové riešenie od Poštovej Banky:

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Bankové podnikateľské úvery

Banky majú pre podnikateľov pripravené účelové a bezúčelové úvery, pričom základom na vybavenie je podnikateľská história a možnosť dokladovať príjem za posledný rok alebo aj dva roky dozadu. V rámci toho môže banka požičať úvery bez nutnosti ručenia majetkom, ale v prípade potreby väčšej pôžičky aj podnikateľský úver zaručený napríklad nehnuteľnosťou alebo majetkom firmy. Splatnosť pôžičiek môže byť do 5 až 15 rokov podľa typu pôžičky.

Pri úveroch bez ručenia a na menšie sumy je splatnosť kratšia, naopak pri väčších úveroch aj niekoľko desiatok tisíc € môže byť splatnosť dlhodobá aj na 12 až 15 rokov. najmenej sa dá pri podnikateľských úveroch požičať okolo 2.000 €, najviac závisí od typu úveru a ručenia, zvyčajne bežné úvery na prefinancovanie sú do 25 až 30 tisíc €, tie s ručením majetkom môžu byť aj nad 200.000 €. Banky ponúkajú aj možnosť revolvingu, čiže opätovného čerpania úveru.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Nebankové pôžičky pre podnikateľov

Ak si chce podnikateľ požičať bežný úver, napríklad spotrebnú pôžičku, z nebankovky, už väčšina nebankových spoločností ponúka možnosť získať klasický úver nielen na základe potvrdenia o príjme od zamestnanca formou potvrdenia od zamestnávateľa, ale ak je žiadateľ podnikateľom, stačí doložiť daňové priznanie za posledný rok. Takto sú k dispozícii rozličné typy úverov až do 5.000 €, pričom sú medzi nimi krátkodobejšie ale aj dlhodobejšie pôžičky.

Okrem týchto pôžičiek majú viaceré nebankovky aj špeciálne úvery pre firmy a podnikateľov a to formou bezúčelových úverov na podnikanie, bez nutnosti predkladať podnikateľské zámery či plány. Takto sa dá požičať obvykle od 1.000 € do 4 alebo 5 tisíc € bez ručenia alebo založenia nehnuteľnosti, väčšie sumy potom na základe ručenia a obvykle až do výšky 33.000 €. Doba splatnosti je zvyčajne od 12 do 48 mesiacov a je možnosť aj mať nedoplatky voči štátu.

Tip: Odporúčame nebankovú podnikateľskú pôžičku od Profi Creditu:
Získať pôžičku

Prv, než si požičiate

 • Zvážte možnosť získať aj nenávratné pôžičky pre podnikateľov, napríklad od rôznych štátnych podnikateľských agentúr alebo rozličných fondov na podporu malého podnikania a začínajúce firmy
 • Nezabudnite, že je výhodnejšie zobrať si úver z banky, ako z nebankovky kvôli lepším úrokom, ale ak si už požičiavate od nebankovky, skúste mať ručiteľa alebo inú formu ručenia
 • Hoci sa to nemusí na pohľad tak zdať, výhodnejšie sú účelové úvery alebo úvery založené s nehnuteľnosťou, no nepozerajte len na úrok, ale aj na iné podmienky a poplatky
Recenzia Pôžička pre podnikateľov – pre malých aj väčších patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X