Pôžička pre mladých – na bývanie aj do manželstva

Pôžička pre mladých – na bývanie aj do manželstva
3.38 (67.5%) 8 hlas[ov]

Pre mladých ľudí obvykle do veku 35 rokov ponúkajú banky, nebankovky ale aj rôzne štátne inštitúcie alebo finančné domy v spolupráci so štátom rôzne úvery a pôžičky pre mladých. Cieľom je podporiť mladých ľudí alebo mladé rodiny finančne výhodnejšími a atraktívnejšími podmienkami rôznych krátkodobých, strednodobých aj dlhodobých úverov a pôžičiek, pričom tieto finančné prostriedky sú použiteľné na bývanie, nehnuteľnosti, vzdelávanie alebo iné účely.

Najviac sú pri úveroch pre mladých ľudí aktívne banky, ktoré majú ponuku spotrebných úverov, mladomanželských pôžičiek a tiež aj hypotekárnych úverov, ktoré ponúkajú zvýhodnené o štátny príspevok k úrokovej miere. Niektoré typy úverov, napríklad pre študentov, ponúka aj štátny Fond na podporu vzdelávania, ktorý má veľmi výhodné podmienky ohľadom úročenia aj splatnosti pôžičky.

Môj tip ak chcete Výhodnú Pôžičku pre Mladých ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
20 klientov už dnes požiadalo

Spotrebný úver pre mladých

SLSP aj VÚB banka alebo ďalšie banky ponúkajú možnosť požičať si spotrebný úver pre mladých, ktorý je väčšinou bezúčelový, za lepších podmienok ako v prípade bežného úveru spotrebného typu. Podľa príjmu a jeho výšky si môže mladý človek požičať až do 16.000 € bez nutnosti ručenia so splatnosťou od 1 až do 8 rokov, podľa výšky úveru alebo v závislosti od konkrétnej banky. Keďže ide o bezúčelový úver, nemusíte doložiť, ako peniaze použijete.

Výhodou pri týchto úveroch pre mladých sú zvyčajne lepšie úrokové sadzby, ktoré môžu byť aj okolo 10 % ročne alebo aj menej, taktiež napríklad odpustenie poplatkov za vybavenie alebo lepšie podmienky pri zvýšených splátkach alebo možné skoré splatenie bez poplatku. Čo sa týka obmedzení, tento typ úveru je obvykle určený pre ľudí do 35 rokov, viacero bánk má aj špeciálne úver napríklad pre študentov vysokých škôl, ale tam je treba už mať ručiteľa.

Hypotéka so štátnym príspevkom

Podmienky na získanie hypotéky sú prísnejšie ako pri spotrebných úveroch, najmä čo sa týka posudzovania výšky príjmu žiadateľa a tiež aj ručenia, keďže hypoúver musí byť zaručený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti, obvykle tej, ktorú kupujete. Štát však ponúka pre mladých ľudí vo veku do 35 rokov možnosť získať hypotéku výhodnejšie a to najmä vďaka podpore úroku, ktorý je počas prvých 5 rokov splácania nižší o 3 % ako by inak bol.

Na získanie treba predložiť výšku príjmu, pričom nárok na príspevok máte, ak príjem nedosahuje viac ako 1,3 násobok priemernej mzdy pre jednotlivca, alebo 2,6 násobok, ak o úver žiadate ako dvojica. Požičať sa obvykle dá od 7.000 €, horná hranica závisí od príjmu a hodnoty založenej nehnuteľnosti. Zvyčajne sa dá požičať do výšky 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Splatnosť hypotéky je obvykle od 4 rokov do 30 rokov a je to hypoúver účelový.

Poskytovateľ
Pôžička
Výška pôžičky
Splatnosť
ČSOB
Mladomanželská pôžička
od 600 € do 10 000 €
1 - 10 rokov
VÚB
Flexipôžička pre mladomanželov
od 490 do 10 000 €
1 - 6 rokov
Sberbank
Spotrebný úver pre mladomanželov
od 650 do 10 000 €
do 10 rokov
Prima banka
Mladomanželská pôžička
od 700 do 10 000 €
do 10 rokov

Mladomanželská pôžička

Veľa bánk ale aj nebankoviek ponúka možnosť získať mladomanželskú pôžičku. Obvykle sa poskytuje žiadateľom vo veku do 35 rokov s podmienkou, že manželstvo nesmie byť staršie ako 2 roky. Výhodou tohto úveru je to, že úroková miera môže byť znížená až o 4,5% oproti bežnému úroku, čo platí najmä v prípade manželských pôžičiek z banky. V prípade nebankových nie je ten úrok až tak výhodný, ale je výhodnejší oproti bežným nebankovým pôžičkám.

Chcete odporúčanie na výhodnú pôžičku aj pre mladomanželov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Ak si beriete tento úver z nebankovky, obvykle sa dá požičať do 10.000 € a so splatnosťou od 1 do 6 rokov. V prípade bankových úverov je možné získať aj väčšiu sumu a so splatnosťou aj na viac ako 6 rokov, pričom nie je treba zabezpečenie alebo ručenie napríklad ručiteľom alebo nehnuteľnosťou. Tieto úvery sú bezúčelové, takže sú použiteľné na všetko a počas celej doby splácania je výška mesačnej splátky rovnaká. Pôžičku je možné poistiť pre prípad problémov.

Úver pre vysokoškolákov

Pôžička pre mladých vysokoškolákov z Fondu na podporu vzdelávania je určená študentom na I, II. aj III. stupni vysokoškolského štúdia, pričom môže ísť o denné alebo aj externú štúdium. Táto pôžička je bezúčelová, ale na jej vybavenie treba ručiteľa, ktorý vie dokladovať výšku príjmu. Minimálne sa dá požičať suma od 500 €, maximálne pre študentov na I. a II. stupni do 2.500 €, pre študentov na III. stupni je to až do 5.000 €. Splatnosť je od 5 do 10 rokov.

Výhodou je oveľa nižší úrok ako pri bežných úveroch, ktorý každoročne stanovuje štát a je niekedy aj pod polovicou toho, čo sú obvykle spotrebné úvery. Na tento rok je to zhruba 3 % ročne, pričom tento úrok sa počas doby splácania nemení. Možné je aj predčasné splatenie. Okrem toho ponúkajú pôžičky pre vysokoškolákov aj viaceré banky, tam je úročenie už ale oveľa vyššie. Na získanie je tiež treba ručiteľ, požičať sa dá až 10.000 € a splatnosť je podobná.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička pre mladých – na bývanie aj do manželstva patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X