Pôžičky s ručením – ručiť majetkom alebo cez ručiteľa?

Pôžičky s ručením – ručiť majetkom alebo cez ručiteľa?
3.2 (64%) 5 hlas[ov]

Medzi pôžičky s ručením patria niektoré väčšie bankové úvery najmä spotrebného alebo hypotekárneho typu, ale tiež aj viaceré nebankové pôžičky, ktoré môžu byť nielen na vyššie sumy, kde je ručenie potrebné pre získanie viac peňazí z úveru, ale napríklad v prípade, ak nemá klient dostatočný príjem alebo takmer žiadny, tak je ručenie náhradou za dokladovanie tohto príjmu, prípadne za overovanie klienta v registroch. Existujú tri spôsoby ručenia úveru.

Prvým a pomerne rozšíreným je ručenie cez zmenku. Tento spôsob využívajú napríklad banky ale aj nebankové spoločnosti a výhoda je v tom, že žiadateľ nepotrebuje inú osobu alebo nejaký majetok na ručenie, takže je to veľmi flexibilné. Na druhú stranu je zmenka veľmi dobre vymáhateľná cez súdny príkaz, takže veriteľ má dobré vyhliadky, aby sa dostal k svojim peniazom za úver. V prípade zmenky ručíte za jej splatenie celým svojim majetkom.

Môj tip ak chcete bezpečnú pôžičku s ručením ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Druhý spôsobom ručenia je buď cez hnuteľný majetok, nehnuteľný majetok alebo cez ručiteľa s príjmom. Ručiteľ sa používa pri menších bankových úveroch obvykle do 25.000 € v prípade nedostatočnej bonity klienta, alebo pri nebankových úveroch, kedy je náhradou za klienta, ktorý napríklad nevie dokladovať príjem. Ručenie nehnuteľnosťou je charakteristické pre väčšie úvery, aj na niekoľko desiatok tisíc €. Hnuteľným majetkom sa ručí najmä za spotrebné úvery.

Pôžička s ručením nehnuteľnosťou

Ručenie nehnuteľnosťou sa využíva predovšetkým pri väčších úveroch. V banke je to najmä pri hypotekárnych úveroch a pôžičkách, kde sa ručí obvykle za poskytnutie hypotéky, pričom tá sa dá poskytnúť v rozmedzí od 60 do 90 percent hodnoty založenej nehnuteľnosti, ktorou sa ručí. Pri niektorých spotrebných úveroch, napríklad nad 20.000 € môže banka tiež požadovať ručenie nehnuteľnosťou v prípade, ak klient nemá ručiteľa a nemá dostatočne vysoký príjem.

V prípade nebankových úverov je možné ručenie nehnuteľnosťou taktiež pri vyšších sumách ale to závisí na každom prípade a od konkrétneho poskytovateľa. Niektoré nebankové subjekty vyžadujú ručenie až pri vyšších úveroch napríklad cez 15.000 €, iné zas ručenie cez založenie nehnuteľnosti berú ako náhradu napríklad v prípade nedostatočnej bonity klienta, ak klient má nízky príjem alebo ak má finančné problémy a záznamy v registroch aj pri menšej sume.

Chcete odporúčanie na známu overenú pôžičku s ručením nehnuteľnosťou?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Pôžička s ručením autom

V prípade ručenia autom ide najčastejšie o spotrebné účelové úvery a to úvery na kúpu nového alebo ojazdeného auta. Novým autom sa ručí najčastejšie pri kúpe cez leasing alebo cez spotrebný úver, pri ojazdenom aute je to ručenie najmä za jeho prefinancovanie priamo pri kúpe. Túto formu ručenia používajú banky aj nebankovky pri vyšších úveroch, obvykle cez 12 alebo 15 tisíc € podľa bonity klienta, leasingové spoločnosti však vždy pri financovaní.

V prípade účelových pôžičiek prebieha vybavenie veľmi rýchlo a to tak, že poskytovateľ obvykle ponúkne klientovi najprv vybavenie úveru, vyplatí peniaze na kúpu vozidla a následne má klient určitú lehotu, zvyčajne do 30 dní, aby doložil poskytovateľovi doklad o použití peňazí, čiže kúpe vozidla. Následne sa úver zmení na účelový a podľa výšky úveru sa potom použije ručenie hnuteľným majetkom, čo je podľa zmluvy o úvere kupované vozidlo.

PoskytovateľVýška pôžičkyÚrokFixácia
ČSOB 70 % ceny nehnuteľnosti4,9 – 6,00%1,3,5 rokov
OTP banka80 % ceny nehnuteľnosti-1,3,5,10 rokov
Tatra banka50 % ceny nehnuteľnosti9,00 %2,3,5,10,15 rokov
VÚB banka70 % ceny nehnuteľnosti4,60 %-

Úvery s ručiteľom

Ručiteľ je forma ručenia v prípadoch, keď nie je príjem alebo bonita klienta dostatočná na získanie vyššej sumy úveru a ručenie hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom nie je ešte potrebné. Banky využívajú úvery s ručiteľom najčastejšie formou spotrebných úverov a to pri úveroch obvykle vyšších ako 15.000 €. Ak má žiadateľ nízky príjem alebo nedostatočnú bonitu, môže vďaka ručiteľovi získať aj vyššiu sumu úveru a taktiež mu to znižuje úrokovú sadzbu.

Pri nebankových úveroch sa ručiteľ používa napríklad aj pri úveroch, kde nie je dostatočný príjem klienta alebo ho klient nechce alebo nemôže preukázať. V tomto prípade nastupuje ručenie cez ručiteľa, ktorý už ale musí mať dostatočný príjem a bonitu a zaväzuje sa tak splatiť v prípade finančných problémov dlh za klienta. Toto sa využíva najmä pri väčších spotrebiteľských pôžičkách bezúčelového typu a niektoré nebankovky už pri úveroch od 5.000 €.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžičky s ručením – ručiť majetkom alebo cez ručiteľa? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , ,
0x komentované “Pôžičky s ručením – ručiť majetkom alebo cez ručiteľa?
1 Ping-y/Trackback-y pre "Pôžičky s ručením – ručiť majetkom alebo cez ručiteľa?"
  1. […] o americkú hypotéku s ručením nehnuteľnosťou Úver4You vyzerá […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X