Pôžičky s nízkym úrokom – spotrebné aj hypotekárne

Pôžičky s nízkym úrokom – spotrebné aj hypotekárne
3.2 (64%) 5 hlas[ov]

Medzi pôžičky s nízkym úrokom patria jednoznačne najviac bankové úvery, ktoré sú síce prísnejšie na schválenie, ale ak ich od banky dostanete, môžete získať najlepšie možné úrokové sadzby na finančnom trhu. To sa týka najmä úverov spotrebného a hypotekárneho typu, ktoré sa dajú vybaviť len po riadnom preverení od banky. Niektoré spotrebné úvery aj od väčších nebankoviek je tiež možné získať za priaznivých podmienok, tie sú ale tiež náročnejšie na vybavenie.

Určite najvýhodnejšia pôžička s nízkym úrokom je hypotekárna pôžička, ale aj tam je niekoľko druhov hypoúverov, ktoré sa od seba môžu odlišovať. V prípade spotrebných úverov máte na výber medzi bankovými a nebankovými pôžičkami, pričom tie účelové, ako napríklad na bývanie alebo na kúpu auta, majú ešte o niečo výhodnejšie úročenie, ale napríklad aj dlhšiu dobu splácania. Ostatné typy bankových a nebankových úverov sú už oveľa drahšie.

Môj tip ak chcete výhodnú Pôžičku s Nízkym Úrokom ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
25 klientov už dnes požiadalo

Pri úveroch spotrebného typu ako aj hypotékach sú na výber viaceré možnosti financovania. Hypotéky ponúkajú zvyčajne najviac banky a úročenie je bežne od 2 do 3 percent, podľa typu hypotéky a bonity klienta. Spotrebné úvery majú najčastejšie úročenie medzi 8 a 15 percentami, aj tu je to veľmi rôzne podľa toho, kto si požičiava, akú sumu, aký typ úveru a aká je jeho bonita. Pri spotrebnom úvere sú ale aktívnejšie aj rôzne nebankové spoločnosti.

Hypotéky

Hypotekárne úvery patria medzi najvýhodnejšie a dnes už sa dá získať bežná hypotéka aj s úrokom od 2 do 3 percent ročne podľa konkrétnej bonity klienta a ponuky banky. Charakteristikou hypotekárnych úverov je dlhodobá splatnosť, nutnosť založiť nehnuteľnosť ako zábezpeku splatenia úveru a taktiež riadne preverovanie bonity klienta, výšky jeho príjmu ako aj finančnej minulosti. V prípade schválenia však získa záujemca naozaj nízke úročenie.

Účelové hypotéky

Účelové hypotekárne pôžičky a úvery sú najčastejším typom schvaľovaných úverov a požičať sa dá obvykle od 7.000 €. Splatnosť je zvyčajne od 1 roka až do 30 rokov, pričom niektoré banky ale môžu ponúka aj kratšiu maximálnu dobu na splácanie. Úročenie je najvýhodnejšie, nezriedka aj okolo 2 percent, samozrejme pre bonitnejších klientov. V tomto prípade je treba ale dokladovať použitie peňazí, obvykle to ale stačí do 70 až 80 percent z výšky hypoúveru.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Americké hypotéky

Na rozdiel od účelových hypoték, sú americké hypoúvery bezúčelové, takže nie je treba banke predkladať potvrdenia a faktúry či iné dokumenty o použití peňazí z úveru. Má to ale aj svoje nevýhody, napríklad zhruba o 1 % vyšší úrok ako pri bežných hypotékach. Obvykle je aj kratšia doba splatnosti na 20 až 25 rokov a väčšina týchto hypoték sa dá požičať najviac do 70 percent z hodnoty založenej nehnuteľnosti podľa znaleckého posudku. Je s tým ale menej starostí.

Hypotéky pre mladých

Pre mladých ľudí do veku 35 rokov sú určené hypotéky so štátnou podporou k úroku počas prvých 5 rokov a v tomto období môže byť úrok aj pod 1 % ročne. Ide o účelové hypotéky, ktoré sa čerpajú jednorázovo a to najmä na kúpu nehnuteľnosti. Na získanie treba ale splniť aj iné podmienky ako vek, napríklad príjem do 1,3 násobku priemernej mzdy pre jednotlivca alebo 2,6 násobku pre pár, prípadne tieto úvery sa poskytujú len do určitej pevnej sumy.

Chcete odporúčanie na výhodnú Pôžičku s Nízkym Úrokom?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Spotrebné úvery

Spotrebáky sú druhé najvýhodnejšie úvery, ktoré sa dajú získať a môžu byť účelové alebo bezúčelové. Tie účelové sú viazané na konkrétne minutie peňazí v rámci úveru, dobrým príkladom sú úvery na auto alebo na rekonštrukciu či zariadenie bývania. Pri týchto úveroch je bežný úrok aj pod 10 % ročne, pričom splatnosť je strednodobá. Pri menších čiastkách je výhodou, že netreba ručiteľa ani iné ručenie, každopádne poskytovateľ si klienta preveruje.

Účelové spotrebné úvery

Na rozdiel od hypoték, sú spotrebáky aj v ponuke nebankoviek. Účelové úvery sa berú napríklad na kúpu automobilu alebo rekonštrukciu bývania a ich splatnosť býva obvykle do 10 rokov. Minimálna suma na úver je zvyčajne od tisíc alebo dve tisíc €, pričom obvykle až do 15.000 € nie je treba ručiteľ alebo ručenie. Na získanie ale treba vedieť doložiť účel použitia peňazí a banky ale aj nebankovky overujú klientov z hľadiska príjmu aj registrov.

Bezúčelové spotrebáky

Bezúčelové spotrebné úvery sú veľmi populárne, keďže nie je treba nijako poskytovateľovi doložiť, ako ste minuli peniaze z pôžičky. Dajú sa získať tiež zhruba už od 1.000 €, doba splatnosti je zvyčajne od 1 do 8 až 10 rokov a aj tu je treba rátať, že bez ohľadu na to, či si beriete úver z banky alebo nebankovky, nevyhnete sa podrobnému preverovaniu. Úrok je závislý od bonity klienta a poskytovateľa, bežne je od 8 do 12 %, ale môže to byť aj viac.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžičky s nízkym úrokom – spotrebné aj hypotekárne patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X