Pôžičky pre pedagógov – výhodnejšie úverovanie

Pôžičky pre pedagógov – výhodnejšie úverovanie
3.2 (64%) 5 hlas[ov]

Pre učiteľov na stredných aj vysokých školách majú pôžičky v rámci bežných úverov samozrejme všetky banky, ale aj viaceré nebankovky, no špeciálne pôžičky pre pedagógov ponúka najmä Fond na podporu vzdelávania, ktorý vznikol na základe predtým existujúceho Pôžičkového fondu pre pedagógov, ktorý mal v ponuke najmä pôžičky pre začínajúcich pedagógov. Dnes požičiava tento fond učiteľské pôžičky pre všetkých učiteľov v rámci školstva.

Klasické bankové úvery sa orientujú na každého, kto vie preukázať príjem a tak si učitelia môžu samozrejme požičať či už bežné spotrebné úvery alebo hypotekárne úvery. V rámci niektorých bánk sú aj špecializované študentské úvery pre študentov vysokých škôl, ale pre pedagógov banky špecializované produkty nemajú. Ostávajú im tak klasické bankové úvery a pôžičky, ktoré samozrejme väčšina pedagógov na základe dokladovania príjmu môže využiť.

Odporúčame overenú pôžičku pre pedagógov od známych poskytovateľov:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
44 klientov už dnes požiadalo

Nebankové pôžičky samozrejme môžu využiť aj pedagógovia, ale z povahy nebankových úverov nie je pre väčšinu pedagogických zamestnancov a učiteľov nutné siahnuť po tejto pôžičke, pretože majú dostatočný príjem na získanie aj bankového úveru. Ani nebankové spoločnosti obvykle nepožičiavajú žiadne špecializované úvery a pôžičky určené len pre učiteľov, takže ponuka úverov je rovnaká ako pre ostatných záujemcov a širokú verejnosť.

Pôžička pre pedagógov a jej podmienky

Fond na Podporu Vzdelávania, v skratke označovaný aj ako FnPV, poskytuje pre učiteľov a pedagógov úvery v maximálnej výške 15.000 €, pričom je možné čerpať samozrejme aj menšiu sumu. Ak si pedagóg požičia len do 10.000 €, nemusí dokladovať účel použitia úveru, čiže ide o bezúčelovú pôžičku. V prípade vyššej sumy už musí preukázať, ako peniaze použil. Čo sa týka ručenia, do výšky 5.000 € netreba ručiteľa, pri vyššom úvere je ručiteľ potrebný.

Predčasné splatenie pedagogickej pôžičky od FnPV je bez poplatku, takže je možné úver splatiť aj pred plánovanou dobou splatnosti. Tá je minimálne 8 rokov, maximálne 15 rokov. Úroková sadzba sa stanovuje každý rok fixne a je omnoho nižšia ako pri iných úverov, obvykle je od 3 do 4 percent ročne. Je to menej ako polovica klasických úrokov napríklad pri väčšine spotrebných úverov z bánk, takže tento benefit je aj najdôležitejším dôvodom požičania si.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Ako a kedy získať pôžičky pre učiteľov

Učitelia môžu požiadať o túto pôžičku každý rok, pričom žiadosti treba obvykle posielať na jeseň a FnPV každoročne zverejní hraničný termín na odoslanie žiadosti, zvyčajne je to do konca septembra. K žiadosti je potrebné doložiť aj prílohy podľa konkrétnych inštrukcií pre každý typ pôžičky, väčšinou ide ale o údaje, ktoré vyplní učiteľovi a pedagógovi priamo jeho škola a školské zariadenie, kde vyučuje a týkajú sa jeho práce, príjmu a ďalších parametrov.

Chcete odporúčanie na výhodnú pôžičku pre učiteľov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

FnPV potom pri schvaľovaní posudzuje splnenie podmienok na poskytovanie pôžičiek, následne stanoví poradie žiadostí o pôžičku podľa osobitných kritérií a následne rada fondu schvaľuje každú žiadosť. Najviac do 60 dní sa rozhodne o schválení alebo neschválení pôžičky a v prípade schválenia je žiadateľovi zaslaná zmluva o pôžičke, ktorú musí do 30 dní podpísať a preposlať späť. Pokiaľ tento termín nestihne, je zmluva považovaná za neplatnú.

Možnosti v bankách

V rámci bánk sú samozrejme rozličné úvery a pôžičky pre učiteľov dostupné, vzhľadom na to, že majú trvalý príjem a trvalé zamestnanie. Podobne ako iní záujemcovia si aj pedagógovia teda môžu vybrať napríklad úver spotrebného typu na konkrétny účel alebo aj bezúčelovú formu spotrebáku, môžu si vybaviť kreditnú kartu alebo povolené prečerpanie k účtu, o niečo väčší problém ale už môže byť pri hypotekárnom úvere kvôli výške príjmu a výške hypotéky.

Pri hypotekárnych úveroch je situácia špecifická, keďže obvykle bežný plat učiteľa alebo pedagogického pracovníka nemusí byť pre banku dostatočnou zárukou bonity klienta. To vedie obvykle k tomu, že banka v tomto prípade požaduje aj spoludlžníka prípadne ručiteľa za úver a samozrejme je potrebné aj ručenie formou založenia nehnuteľnosti. Vo všeobecnosti sú ale pre učiteľov a pedagógov úvery v bankách veľmi dostupné a môžu si vybrať podľa seba.

Nebanková pôžička pre učiteľa

Nebankové úvery ponúkajú nebankové subjekty alebo splátkové spoločnosti, pričom tieto úvery sú taktiež dostupné pre učiteľov a pedagógov. V princípe však ide o úvery pre klientov, ktorých banky odmietli, prípadne mali problém s bonitou, výškou príjmu alebo majú nejaké nesplatené pôžičky a práve preto pre nebankovky v oblasti klasických pôžičiek nie sú učitelia cieľová skupina. Taktiež nemajú v ponuke ani špecializované pedagogické úvery či pôžičky.

V oblasti splátkových spoločností ale samozrejme je možný nákup na splátky aj pre učiteľov, čo veľa z pedagógov aj hojne využíva. Môžu tak nakúpiť napríklad cez Triangel alebo Quatro či cez Home Credit alebo iný splátkový systém a väčšinou im na to stačia dva doklady totožnosti, takže nemusia preukazovať výšku príjmu. Pri týchto pôžičkách ale nemusí ísť o klasické nebankové úvery, skôr ide o splátkový nákup dostupný v bežnej forme pre každého.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžičky pre pedagógov – výhodnejšie úverovanie patrí medzi pôžičky: , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X