Pôžičky pre dôchodcov – dá sa to aj z banky

Pôžičky pre dôchodcov – dá sa to aj z banky
3.57 (71.43%) 7 hlas[ov]

Pôžička pre dôchodcov je dostupná formou rôznych typov úverov, väčšinou bezúčelového typu a to pre starobných dôchodcov obvykle do 70 rokov. Nad 70 rokov alebo viac väčšinou už dôchodcom nepožičia nikto a to ani nebanková spoločnosť. Pri bankách obvykle platí, že väčšina bánk nepožičiava ani dôchodcom nad 65 rokov, ale pri každej banke môže byť táto hranica iná a to aj s ohľadom na typ úveru, výšku dôchodku alebo prípadné iné zabezpečenie.

Nebankové spoločnosti obvykle už nepožičiavajú dôchodcom nad 75 rokov, pričom väčšinou ani žiadateľ do 80 rokov si už nevie požičať a to ani v prípade založenia napríklad nehnuteľnosti. Pôžičky pre dôchodcov sa dajú vybaviť rôznou formou. V prípade bánk je to najčastejšie osobnou návštevou na pobočke, čo znamená, že je treba osobné vybavenie úveru. Na získanie treba priniesť aj dôchodkový výmer, pričom väčšina bánk posudzuje aj výšku dôchodku.

Môj tip ak chcete spoľahlivú a bezpečnú Pôžičku pre Dôchodcov ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
35 klientov už dnes požiadalo

Nebankovky majú tiež rozličné formy úverov, ktoré môžu čerpať aj dôchodcovia. Sú to nielen klasické spotrebiteľské úvery, ale aj online pôžičky, SMS pôžičky, úvery cez telefón a tiež úvery s ručením. Pri týchto pôžičkách je výhodou dostupnosť aj pre dôchodcov s nižšími príjmami, ale na druhú stranu sú nepomerne nevýhodnejšie ako bankové. Okrem toho je možné si požičať aj úvery na bývanie a to aj klientom až do 70 rokov za určitých podmienok.

Pôžičky v bankách

V banke je podstatné vedieť doložiť výšku dôchodku a splniť vekovú podmienku. Obe podmienky sa môžu meniť v každej banke, pričom závisí aj od typu úveru. Pri spotrebných úveroch obvykle stačí menší dôchodok, okolo 200 až 250 €, aby klient mohol úver získať. Ak si chcete požičať väčší úver, je už treba napríklad vyššia suma dôchodku, ale niekedy banka vyžaduje aj ručenie. To môže byť cez ďalšieho ručiteľa za úver, prípadne cez spoludlžníka.

V prípade dôchodcov banky ale nechcú väčšinou požičiavať väčšie sumy. Bežne sa úver spotrebného typu pohybuje do 4 až 5 tisíc €, pričom je možná aj forma hypoúveru, napríklad ak si chce dôchodca zrekonštruovať bývanie, no aj tu platí obvykle limit len do 10.000 € bez ručenia. Dôležitá je aj splatnosť úveru. Banky väčšinou pozerajú na vek klienta v dobe, kedy bude úver končiť splatnosť a tu bývajú podmienky na vek rôzne, od 65 až do 75 rokov.

BankaNázov produktuOdDoPožiadať
ČSOBRezerva na účte1506.000
Slovenská sporiteľňaPovolené prečerpanie300-
Poštová bankaPovolené prečerpanie1002.000Požiadať
mBankmRezerva20012.000Požiadať
ZunoRezerva3003.000Požiadať

Nebankové pôžičky

Nebankovky ponúkajú klientom v dôchodkovom veku najväčšiu ponuku rozličných úverov. Ako krátkodobé miniúvery slúžia napríklad SMS, online alebo telefonické úvery, pričom ide o peniaze obvykle do 500 €, ktoré majú vyriešiť len krátkodobý výpadok hotovosti. Viac peňazí sa potom dá požičať formou spotrebiteľských alebo spotrebných pôžičiek. Tu závisí výška úveru ako aj jeho splatnosť primárne od výšky dôchodku klienta, ktorý treba dokladovať.

Chcete odporúčanie na spoľahlivú a bezpečnú Pôžičku pre Dôchodcov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Niektoré nebankovky ponúkajú pomerne široké možnosti úverov, napríklad od 400 až do 4.000 € s možnosťou splácania aj na 6 rokov. Iné sú opatrnejšie a požičajú najviac do 1.500 € s dobou splácania od 18 do 42 mesiacov, ale majú zas prijateľnejšie úročenie alebo dostupnejšie úvery pre širší okruh dôchodcov. Požičať sa dajú osobne aj rýchle pôžičky už od 100 € s dobou splácania od 2 do 12 mesiacov, pričom pri týchto netreba ručiteľ ani ručenie nehnuteľnosťou.

Stavebné sporiteľne

Stavebné sporiteľne sa zameriavajú nielen na mladých klientov alebo mladé rodiny, ale úver či medziúver od nich možno čerpať aj vo vyššom veku a je tak dostupný aj pre seniorov. Niektoré sporiteľne majú podmienku, že požičajú maximálne 65 ročnému seniorovi, ak má už ale žiadateľ vyšší vek, potrebuje mladšieho spoludlžníka za úver, ktorý má dostatočný príjem a bonitu. Kľudne to môže byť aj manžel, manželka alebo nejaký iný rodinný príslušník či blízky.

Iné stavebné sporiteľne sa poisťujú napríklad ručením nehnuteľnosťou alebo tým, že síce požičajú klientovi úver, ale obmedzia jeho splatnosť na 5 alebo maximálne 10 rokov tak, aby bol úver splatný najneskôr do 70. roku života klienta. Čo sa týka sumy, tá závisí predovšetkým od výšky dôchodku, obvykle to ale ani tu nebýva podobne ako v prípade bánk obvyklá suma pre obdobné úvery pre bežných klientov a pohybuje sa nanajvýš v tisícoch €.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžičky pre dôchodcov – dá sa to aj z banky patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X