Pôžička od súkromnej osoby – aké sú jej plusy a mínusy?

Pôžička od súkromnej osoby – aké sú jej plusy a mínusy?
3.44 (68.89%) 18 hlas[ov]

Pôžička od súkromných osôb je formou úveru, ktorý je možné získať vtedy, ak nechcete úver z nebankovky a z nejakého dôvodu neberiete ani úvery bankového typu. Viacero súkromných osôb na finančnom trhu požičiava svoje prostriedky, pričom hlavnou výhodou je, že obvykle nie je treba ručiteľa a poskytovateľ neoveruje registre ani výšku príjmu žiadateľa. Ručí sa na zmenku alebo cez založenie nehnuteľnosti, čo má svoje riziká, ale aj výhody pre žiadateľa.

Poskytovateľov súkromných úverov a pôžičiek možno nájsť v internetovej aj klasickej novinovej inzercií, pričom veľký výber pôžičiek od súkromníka je možné nájsť takmer pre všetky okresy alebo mestá na Slovensku, či už ide o väčšiu Bratislavu, Košice, alebo menšie mestá ako sú Trnava či Prešov. Pôžička od súkromnej osoby predstavuje možnosť získať úver aj za lepších podmienok ako od nebankovky, ale to je samozrejme individuálne a závisí to od ponuky.

Skúste najprv požiadať o overenú, vysoko schvaľovanú pôžičku:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
47 klientov už dnes požiadalo

Pôžička od súkromníka je zvyčajne a takmer vždy formou bezúčelového úveru, kde sa nedokladuje to, ako ste peniaze minuli, čo je veľmi flexibilné. Taktiež väčšinou nie je treba ani dokladovať výšku príjmu. Dôležité je to, koľko si chcete požičať a podľa toho je ručenie. Pri menších úveroch do 5 až 10 tisíc € stačí ručenie zmenkou, ktorá je účinným nástrojom napríklad pre súdne a exekučné vymáhanie dlhu. Pri vyššej sume je ručenie nehnuteľnosťou.

Rýchla pôžička od súkromnej osoby

Pre väčšinu žiadateľov je podstatná rýchlosť získania a spôsob vybavenia úveru. Ak hľadáte poskytovateľov takýchto rýchlych pôžičiek, stačí nazrieť do internetovej alebo novinovej inzercie a môžete tam nájsť viacero inzerátov od súkromných osôb. Treba rozlišovať medzi sprostredkovateľmi nebankových úverov, ktorí majú v ponuke nebankové pôžičky a tými, čo poskytujú vlastné finančné prostriedky. Tí sú obvykle pri vybavovaní flexibilnejší a rýchlejší.

Pre menšie úvery v hodnote niekoľko stoviek alebo tisíc € postačuje len poslať o sebe základné osobné údaje a v prípade schválenia stačí podpísať zmenku, na ktorej bude dátum a spôsob splatenia peňazí a vyčíslená suma, ktorú treba poskytovateľovi vrátiť. Tá je obvykle súčtom požičanej sumy a zisku, čiže úroku, poskytovateľa. Vybavenie týmto spôsobom je veľmi rýchle a môžete mať peniaze na účte alebo v hotovosti aj v priebehu 24 či 48 hodín.

Ak si potrebujete požičať väčšie sumy, obvykle nad 5 až 10 tisíc €, väčšina poskytovateľov súkromných úverov a pôžičiek bude požadovať ručenie nehnuteľnosťou. Tu je treba spísať úverovú zmluvu aj záložnú zmluvu a na katastri vložiť návrh na zriadenie záložného práva v prospech poskytovateľa úveru. V tomto prípade je proces dlhší, ale aj tu sa dá získať úver do niekoľko dní.

Skúste najprv požiadať o overenú, vysoko schvaľovanú pôžičku:

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Aké sú obvykle podmienky

Najmenšie úvery napríklad do 1.000 € majú väčšinou kratšiu splatnosť, obvykle do 3 mesiacov. Tieto úvery sú úročené zároveň najviac a väčšinou to je od 15 do 15 percent. V prípade požičania väčšej sumy, zvyčajne do hranice niekoľko tisíc € je už úrok o niečo nižší a pohybuje sa okolo 10 percent. Splatnosť tu býva obvykle do 1 až 2 rokov, podľa výšky úveru ako aj v závislosti od poskytovateľa. Pri sumách, kde sa už zakladá nehnuteľnosť, je to inak.

Tu sa dá naraziť na výhodnejšie aj menej výhodnejšie úvery a práve v situáciach, kedy sa rozhodne žiadateľ založiť nehnuteľnosť ako záruku splatenia úveru, treba byť najviac opatrní. Treba si určite spočítať, koľko budete musieť dokopy vrátiť, preštudovať si všetky zmluvy a poradiť sa prípadne aj s právnikom. Tu sa môže doba splatnosti pohybovať aj do 5 rokov, niekedy aj viac. Výška úroku ale obvykle ani tu neklesne pod 10 percent, ale pozor na vyššie úročenie.

Najviac si treba všímať rôzne skryté zmluvné podmienky alebo skryté poplatky. Seriózni poskytovatelia nepožadujú na úvod poplatok za vybavenie úveru a takým je lepšie sa vyhýbať a skúsiť získať úvery od niekoho overeného, kto už požičal Vášmu známemu alebo máte pozitívne referencie.

NebankovkaVýška pôžičkyÚrokSplatnosťMesačná splátka
Home Credit400 € - 6000 €od 15.91 % 36 - 48 mesiacovod 13,50 €
Quatro600 € - 5000 €25 %12 - 60 mesiacovod 17,24 €
Cetelem300 € - 25 000 €od 6,39%6 - 96 mesiacovod 12 €
Provident160 € - 2300 €-60 - 100 týždňov-
Úver4youod 1500 €-max 60 mesiacov-

Úvery cez Žltý melón

Žltý melón je poskytovateľ kolektívnych pôžičiek, čiže pôžičiek od súkromných ľudí, ktorí sa rozhodli umožniť požičať iným záujemcom o úvery, ktorí sa chcú vyhnúť nebankovke alebo aj banke, prípadne im z rôznych dôvodov bankové či nebankové úvery nevyhovujú alebo im neboli schválené. Požičať sa dá online priamo cez webovú stránku www.zltymelon.sk alebo aj telefonicky, kde stačí vyplniť online formulár a operátor Vám zavolá pre vybavenie žiadosti.

Výška pôžičky je obvykle od 500 € do 10.000 € s dobou splatnosti 1, 2 alebo 3 roky s možnosťou predčasného splatenia. Splátky sú mesačné a s pevnou sumou, pričom pôžičky sú bezúčelové a bez dodatočného zabezpečenia fyzickými aktívami. Je možné dobrovoľne aj poistiť splácanie pôžičky, pričom to vylepšuje úrok. Za úspešné získanie pôžičky sa platí na úvod poplatok, iné poplatky nie sú. Výška úroku je podľa komplexného hodnotenia žiadateľa.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička od súkromnej osoby – aké sú jej plusy a mínusy? patrí medzi pôžičky: , , , ,
15x komentované “Pôžička od súkromnej osoby – aké sú jej plusy a mínusy?
 1. Irena píše:

  Dobry den surne potrebuje 8000 e, so splatkou 150 e,som zamestnana a mozem dokladovat prijem

 2. Irena píše:

  Dobry den surne porebujem 8000 e, so splatkou 150 e som zamestnana a mozem dokladovat prijem

 3. Peter píše:

  Dobrý deň,môžeme Vám pomôcť zbaviť sa dlhov keď mate záujem kontaktujte ma na tel.č. 0903/881109

 4. Irena píše:

  Dobry den, v sobotu t, j.zajtra 17.1. vam zavola , dakujem Irena

 5. valeria píše:

  dobry den surne potrebujem pozicku vo vyske 3000 eura bez poplatku vopred uroky respektujem najradsej od sukromnej osoby vopred dakujem

 6. Peter píše:

  Dobrý deň
  Keď máte záujem zbaviť sa dlhov kontaktujte ma na tel.č. 0903/881109

  • Helana píše:

   dobry den potrebujem uver 30000eur na ex od pohotovosti profi kreditu splacat možem po 400eur mesačne dakujem za ponuky len bez poplatkov vopred

 7. Petra píše:

  Potrebujem urgentne pôžičku 6000 ak ma niekto záujem mi ju poskitnut napíšte email som zamestnaná v agentúre ale nemám papiere

 8. Jana píše:

  Potrebujem pôžičku do 8000 eur pracujem ako opatrovateľka v Rakusku

 9. Jozef píše:

  dobry den surne potrebujem poziciat 3000 e uroky respektujem najradsej od sukromnej osoby vopred dakujem

 10. peter píše:

  Potrebujete finančnú hotovosť, alebo máte záujem konsolidovať svoje záväzky a nikde nechcete pomôcť. V takom prípade využite túto ponuku a získajte úver do výšky 5 000 000 eur s nízkou úrokovou sadzbou a výhodnými podmienkami služby. Vysoká priepustnosť schválených žiadostí, vďaka čomu môže požičať takmer každý občan Českej republiky. Ďalšie informácie vám poskytne e-mail:

 11. lucky píše:

  Finanční zabezpečenie až 1.500.000, – EUR Ponúkam výhodné finančné úvery na súkromné zdroje do 1.500.000, – eur
  bez účelu použitia. Úverom môžete vyplatit svoje tíživé dlhy a zlepšiť svoju finančnú situáciu. Individuálny prístup k každej žiadosti môže získať takmer každý žiadateľ. Nízka úroková sadzba a výhodné podmienky poskytnutia pre každého žiadateľa. Zcela zadarmo a nezávazne môžete o požiadať o e-mail:

 12. Alexej píše:

  Ahoj alexej, súkromný veriteľ. Ako úverový veriteľ ponúkame úvery s úrokovou sadzbou 3% ročne a medzi 10 000,00 a 500 000,00 € a 10 000,00 € až 500 000,00 €. 100% garantované a nezabezpečené úvery sú k dispozícii. Našim početným zákazníkom na celom svete sme zaručili finančné služby. S našimi flexibilnými úverovými balíkmi je možné splácať úvery a peniaze previesť na dlžníka do 2 dní. Pracujeme jasne a zrozumiteľne a poskytujeme všetkým klientom, podnikom, jednotlivcom a realitným investorom všetky druhy úverov. Kontaktujte nás e-mailom: alexejdalek121@gmail.com WhatsApp: +19739220703

 13. Alex Thomas píše:

  Potrebujete úver?
  Hľadáte úver na financovanie svojho projektu?
  Hľadáte Financie?
  Hľadáte úver na rozšírenie svojho podnikania?
  Myslím, že ste prišli na správne miesto.
  Ponúkame Úvery úročené úrokovou sadzbou.
  Záujemcovia by nás mali kontaktovať
  Pre okamžitú reakciu na vašu žiadosť, úroková sadzba 3%
  Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: tivolifinancialhome@gmail.com WhatsApp us: +919873255004

 14. Frederic BONNEAU píše:

  Sie brauchen eine Gutschrift, Sie werden von Banken abgelehnt oder Sie werden von falschen Kreditgebern zu mehreren Lebern gezwungen, und Sie möchten trotzdem einen Kredit haben, um Ihre Bedürfnisse zu

  erfüllen

  Problem. Wie auch immer Ihre finanzielle Situation ist. Ich biete Ihnen Hypothekendarlehen, gewerbliche Darlehen, internationale Darlehen, persönliche Darlehen und exklusive Darlehen an. Ich biete Darlehen an

  für Partnerschaften und Unternehmen, andere öffentliche und private und viele andere verfügbar. Wir stellen Ihnen ein Darlehen von 5.000 € bis 20.000.000 € zu sehr einfachen Konditionen zur Verfügung

  mit einem Zinssatz von 2%. Sie können je nach Höhe des geliehenen Betrags maximal 3 bis 45 Jahre zurückzahlen.
  E-Mail: frederic.patzer.bonneau@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X