Pôžička od Prima Banky – veľký prehľad úverov

Pôžička od Prima Banky – veľký prehľad úverov
3.5 (70%) 2 hlas[ov]

Pôžička od Prima banky môže mať formu buď klasického spotrebného úveru, prípadne formu kontokorentného úveru alebo hypotekárneho úveru na prefinancovanie nehnuteľností a bývania. Banka má svoje pobočky po celom Slovensku a úvery v Prima banke patria medzi pomerne obľúbené u širokej verejnosti najmä vďaka prehľadným podmienkam a dobrým úrokovým sadzbám, pričom samozrejme banka ponúka úvery nielen obyvateľom, ale aj firmám.

Pôžičky od Prima banky sú dostupné dokonca aj pre samosprávy a banka sa špecializuje aj na rôzne refinančné úvery pre obce alebo mesta s ponúknutím výhodných podmienok. Samozrejme, najväčší záujem vzbudzuje v oblasti úverov pre verejnosť a súkromné osoby, kde má Prima banka pôžičky pre každého, či už ide o prefinancovanie kúpy vozidla, alebo o zriadenie povoleného prečerpania na účte ako železnej rezervy, prípadne o hypotekárne úvery.

Práve táto banka je známa najmä tým, že úrokové sadzby v rámci jednotlivých typov úverov ponúka jednotné a pre každého a tak si klient pri požiadaní o úveru môže byť istí, že v prípade, ak splní podmienky, dostane naozaj výhodný úrok na akýkoľvek typ pôžičky v rámci ponúkaných úverov s jednotnou úrokovou sadzbou. Banka tiež ponúka možnosť získať úvery aj bez poplatku za poskytnutie, ak bude klient splácať splátky z účtu v banke.

Povolené prečerpanie účtu

Banka poskytuje k bežnému účtu možnosť získať povolené prečerpanie, čiže kontokorentný úver. Podľa výšky príjmu klienta je možné získať prečerpanie až do 1.500 €, pričom poplatok za zriadenie je nulový, takže vybavenie je bez poplatku. Nie je treba dokladovať príjem, keďže banka si ho zistí obratmi na účte alebo cez iné zdroje a tento typ úveru je bezúčelový, čo v praxi znamená, že ho môžete použiť na hocičo a nie je treba dokladovať, ako peniaze miniete.

Výhodou je, že nie je treba ručiteľ ani iný typ zabezpečenia, takže k úveru sa môže dostať naozaj každý, kto má trvalý príjem. Úroky sa platia len z čerpanej sumy a len za obdobie, kedy ste boli na účte v mínuse, čiže keď ste šli do povoleného prečerpania. Akonáhle sumu vrátite, prestanú sa počítať úroky, ktoré sa vypočítajú za presný počet dní, kedy ste mali na účte mínusový stav, čiže kedy ste čerpali kontokorentný úver formou povoleného prečerpania.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Spotrebné úvery – Prima banka

Spotrebný úver ponúka Prima Banka ako bezúčelový typ pôžičky, kde nie je treba doložiť spôsob vynaloženia peňazí z úveru, čiže je možné finančné prostriedky použiť ľubovoľne a na hocičo. Požičať sa dá už od 1.000 €, horná hranica závisí od príjmu klienta, ale maximálne je to do 15.000 €. Na získanie úveru treba byť zamestnaný dlhšie ako 3 mesiace, mať nad 18 rokov a o úver môže požiadať aj dôchodca. Pôžička sa dá použiť aj na splatenie iných úverov.

Na vybavenie stačí banke len občiansky preukaz a netreba dokladovať príjem, ktorý si banka overí inak a tiež si takto preveruje aj bonitu klienta. Vybavenie je teda s minimom dokladov a veľmi rýchle a jednoduché zároveň. Na získanie pôžičky netreba ani ručiteľa alebo iný typ ručenia, pričom pri riadnom splácaní ponúka banka akciu vrátenia až 10 splátok ako odmenu pre spoľahlivého klienta. Úrok na tejto pôžičke banka reklamuje vo výške pod 8 percentami.

Hypotéka na nehnuteľnosti

Hypotekárny úver na bývanie ponúka banka formou klasického hypoúveru, pričom posúdenie je obvykle do 48 hodín, čo je veľmi krátka doba. Splatnosť hypoúveru je od 11 rokov až do 40 rokov, čo umožňuje aj pri väčšej výške rozložiť si splátky na dlhšiu dobu. Minimálne sa dá požičať 5.000 € a možnosť fixácie úrokovej sadzby je na 3 až 5 rokov podľa záujmu klienta. Úver je za istých okolností bez poplatku za vybavenie a hypotéka sa dá použiť aj na splatenie úverov.

Navyše, hoci ide o účelovú hypotéku, stačí vydokladovať len použitia sumy do výšky 60 % z výšky úveru, pričom aj na toto vydokladovanie máte lehotu 6 mesiacov od čerpania, čo je veľmi flexibilné. Po splnení podmienok je možné získať úrok od 2 do 3 % podľa dĺžky fixácie a banka umožňuje pre klientov aj predčasné splatenie hypotéky v súlade s pravidlami. Hypoúver sa dá vybaviť osobne návštevou pobočky, kde sa klientovi bude venovať osobný bankár.

Pôžičky aj pre podnikateľov

Banka pre fyzické osoby podnikateľov ponúka možnosť zriadiť si na účte povolené prečerpanie a to až do výšky 3.000 €, pričom nie je treba doložiť žiadne výpisy o podnikaní a stačí len občiansky preukaz. Nedokladujú sa ani finančné výpisy, ani účel použitia peňazí a netreba ani žiadneho ručiteľa alebo iné zabezpečenie, čo je pomerne flexibilné. Zriadenie je okamžité, bez poplatku a úroky sa samozrejme rátajú len z aktuálne čerpanej výšky úveru v rámci povoleného prečerpania.

Okrem tohto produktu má Prima banka pre biznis a podnikateľov aj iné typy úverov ako napríklad Termínovaný úver, kde je možné dohodnúť výšku aj dobu splácania individuálne podľa konkrétneho prípadu a je možné dokonca aj odložiť splácanie istiny, pričom banka ku každému žiadateľovi pristupuje individuálne a flexibilne. K dispozícii sú ešte aj úverová linka a kontokorentný úver, čo sú krátkodobejšie úvery do 1 roku určené na preklenutie alebo menšie investície vo firme.

Recenzia Pôžička od Prima Banky – veľký prehľad úverov patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X