Najvýhodnejšia pôžička – na bývanie aj na auto

Najvýhodnejšia pôžička – na bývanie aj na auto
4.43 (88.57%) 7 hlas[ov]

Vo všeobecnosti ponúkajú výhodnejšie úvery banky, ale pre každý typ účelu existujú určité skupiny najvýhodnejších pôžičiek, ktoré sa hodia pre to ktoré využitie. Napríklad ak si kupujete auto, najlepšie je zobrať si účelový úver alebo leasing. Ak idete stavať alebo riešiť nehnuteľnosti, najviac sa oplatia niektoré typy hypoték, najmä ak ste aj mladí ľudia. V prípade mladomanželov zas banky ponúkajú niektoré mladomanželské spotrebné úvery.

Najvýhodnejšia pôžička v prípade stavby alebo kúpy nehnuteľnosti je formou stavebného sporenia, kde je ale treba najprv určitú dobu sporiť až po cieľovú sumu a potom môžete čerpať od stavebnej sporiteľni konkrétny úver či už na stavbu, kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Oproti bankám je možné ale získať aj o 2% lepšie úročenie, vďaka čomu sa dá nehnuteľnosť prefinancovať oveľa výhodnejšie ako v prípade klasických bankových hypoték.

Môj tip ak chcete najvýhodnejšiu pôžičku ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
23 klientov už dnes požiadalo

Rovnako pre mladých alebo pre študentov sú najvýhodnejšie pôžičky formou spotrebného úveru z bánk, poprípade z Fondu na podporu vzdelávania, ktorí sa špecializuje na študentské pôžičky pre študentov vysokých škôl. Tu sú tiež úroky nižšie ako pri bežných úveroch tohto typu. Výhodnosť toho ktorého úveru teda závisí od toho, na aký účel potrebujete peniaze, ale aj od veku alebo stavu žiadateľa. Niektoré úvery sú z dôvodu veku alebo výšky príjmu totiž neprístupné.

Na auto

Ak hľadáte najvýhodnejšie pôžičky na kúpu auta, máte na výber buď formu leasingu alebo formu spotrebného úveru. Obe formy ponúkajú ako banky, tak aj nebankové spoločnosti. V prípade leasingu je výhodou jednoduchšie vybavenie a mäkšie podmienky na získanie úveru a to vzhľadom na to, že buď ručíte autom alebo je majiteľom auta leasingovka až kým nezaplatíte poslednú splátku. Výhodou môže byť aj menší úrok napríklad pri nových autách.

Spotrebné úvery či už z banky alebo nebankovky, ktoré sú účelové a určené na kúpu vozidla, majú výhodu, že dostanete peniaze v hotovosti na účet a tak môžete s predávajúcim vyjednať lepšiu predajnú cenu. Majiteľom auta ste hneď a je len na Vás, ako a kde auto poistíte. Tiež je možné získať tento úver aj bez doloženia príjmu, ak Vám ten chodí na bankový účet v banke, odkiaľ si požičiavate. Nevýhodou je o niečo vyšší úrok a aj obmedzenie veku kupovaného auta.

Chcete odporúčanie na najvýhodnejšiu pôžičku?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Pre mladých

Pre mladých ľudí je najvýhodnejšia pôžička formou špecializovaných produktov určených práve pre mladých jednotlivcov alebo rodiny. Veľmi rozšírené sú spotrebné pôžičky pre mladých a mladomanželov do 35 rokov, ktoré sa dajú získať až do 16.000 € z bánk a s dobou splácania až na 10 rokov, čo je obvykle viac ako pri bežnom spotrebnom úvere. Vďaka rôznej štátnej alebo bankovej podpore je možné ušetriť napríklad na úrokovej sadzbe až 4,5 % ročne.

Hypotéka pre mladých s podporu štátu vie ušetriť napríklad prvých 5 rokov splácania hypoúveru 3 percentá ročne z úrokovej sadzby, ale tu už ide skôr o úver na bývanie. Je určený najmä mladým s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy. Pri bežných spotrebných úveroch ale banky nemajú takéto ohraničenie, hoci aj tu je treba dokladovať výšku príjmu. Výhodou je na rozdiel od hypotéky možnosť požičať si na hocičo, keďže tieto typy úverov sú bezúčelové.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Pre študentov

Čo sa týka najvýhodnejšej pôžičky pre študentov, tak študentské úvery a úvery pre mladých ľudí na vysokej škole ponúkajú najmä banky a to formou spotrebného úveru na čokoľvek, kde je treba mať ručiteľa, ktorí sa zaručí za splatenie úveru. Takto sa dá požičať až do 10.000 € podľa príjmu ručiteľa a so splatnosť obvykle do 5 až 10 rokov podľa konkrétnej banky. Niektoré banky umožňujú začať splácať túto pôžičku až po skončení školy, čo je výhodnejšie.

Ešte lepšie podmienky majú pôžičky z Fondu na podporu vzdelávania, ktorý je zameraný na denných aj externých študentov na vysokých školách a umožňuje im požičať si od 500 do 2.500 € pri štúdiu na I. alebo II. stupni a až do 5.000 € pri štúdiu na III. stupni vysokej školy. Tu je tiež splatnosť možná na 5 až 10 rokov, ale veľkou výhodou je miera úroku. Kým v banke je to okolo 8 – 10 percent ročne, tu je úrok určený štátom a momentálne je okolo 3%.

Na bývanie

Porovnanie na finančnom trhu je užitočné, lebo dokáže priniesť najvýhodnejšie ponuky na úvery pre účel, ktorý klient potrebuje. Podobne je to aj s úvermi na bývanie, ktoré sú buď formou hypoték alebo spotrebných úverov. V banke sú možné bezúčelové hypotéky, účelové hypotéky, hypotéky pre mladých a tiež rôzne formy spotrebných úverov s účelom na bývanie. Spotrebné úvery majú úrok až okolo 12 či 15%, ale nie je treba za ne založiť nehnuteľnosť.

Najvýhodnejšiu formu pre mladých ľudí do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy má hypotéka pre mladých so štátnou podporou až 3 % z úroku počas prvých 5 rokov splácania. Pre ostatných je lepšie zobrať si účelovú a klasickú hypotéku, kde môže byť úrok okolo 2 alebo 3 % ročne, pretože aj keď budú musieť dokladovať, ako peniaze použili, je to lacnejší spôsob ako pri amerických hypotékach, kde to síce netreba, ale úrok je vyšší aj o 1-2%.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Najvýhodnejšia pôžička – na bývanie aj na auto patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X