Pôžička na vyplatenie exekúcie – kedy môže pomocť?

Pôžička na vyplatenie exekúcie – kedy môže pomocť?
3.5 (70%) 8 hlas[ov]

V dnešnej dobe sa bohužiaľ pomerne často stáva, že sa klient môže omeškať so zaplatením napríklad nejakého úveru, splátky, prípadne mu vznikne nedoplatok v rámci štátnych orgánov alebo jednoducho sa ocitne vo finančnej tiesni a nemôže uhrádzať svoje finančné záväzky. Tu už nastupuje exekútor a začína exekúciu, ale ešte stále nemusí byť nič stratené. V tomto prípade pomôže pôžička na vyplatenie exekúcie, ktorú možno získať rôznymi spôsobmi a formou.

Exekúcia je vo svojej podstate proces, ktorý je právnym procesom a vykonáva ho poverený exekučný úrad na základe rozhodnutia súdu alebo inej poverenej organizácie. Exekútor môže za účelom uspokojenia pohľadávok vykonať exekúciu napríklad predajom majetku, zrážkami zo mzdy alebo iným aj nepeňažným plnením na úkor dlžníka. Exekúcia je proces, ktorý sa presne riadi právnymi predpismi, ale na jeho konci musí dlžník aj tak svoje záväzky uhradiť.

Odporúčame overenú pôžičku aj na exekúcie:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Predlžovaním a ignorovaním napríklad výzve k uhradeniu finančných záväzkov alebo naopak vyhýbaním sa samotnému exekučnému procesu si dlžník svoju situáciu sťaží. Skôr či neskôr ho exekútor nájde a dlžník bude musieť uhradiť nesplatený finančný záväzok, penále z omeškania a aj úhradu práce exekučného úradu. Veľakrát sa to končí napríklad dražbou majetku, kde môže pomôcť na odvrátenie tohto stavu napríklad pôžička na vyplatenie dražby.

Úvery na vyrovnanie exekúcie

Pôžičky na vyplatenie exekúcie poskytujú niektoré nebankovky len s ručením nehnuteľnosťou, pričom môže ísť o úvery refinančné alebo bezúčelové. Na vybavenie v prípade, že zakladáte nehnuteľnosť, nepotrebujete už dokladovať svoj príjem a vzhľadom na začaté exekučné konanie sa neoverujú ani registre. Doba splatnosti je rozličné, môže to byť do 8 alebo aj 10 rokov, niektoré nebankovky majú aj dlhšie splatnosti, až na 11 rokov a viac.

Pokiaľ máte exekúciu len na menšiu sumu rádovo napríklad niekoľko tisíc €, môžete si požičať aj bežné nebankové pôžičky, pričom poskytovateľ ale nesmie skúmať úverové alebo iné registre dlžníkov. V tomto prípade treba počítať s obmedzením sumy maximálne na 4 až 5 tisíc €, ale nie je treba žiadne ručenie. Na vybavenie však treba dokladovať príjem alebo mať trvalý pracovný pomer. Doba splácania je rozličná, od pol roka až do 84 mesiacov podľa typu úveru.

Pôžičky na exekúciu s ručením

Pôžička na exekúcie môže byť aj formou úveru, kde je ručiteľ alebo spoludlžník. Na rozdiel od založenia nehnuteľnosti je tento typ úveru lepší v tom, že ak klient už nehnuteľnosť má založenú, nie je treba meniť záložné právo. Pri tejto forme úveru je ale nevýhodou najmä to, že sa nedá požičať zvyčajne väčšia suma ako 10.000 € a to ani v prípade bonitnejšieho ručiteľa za úver. Pokiaľ to ale klientovi stačí, je výhodnejšie zobrať si úver takýmto spôsobom.

Pre tých dlžníkov, čo nemajú možnosť zohnať ručiteľa, je už len možnosť s ručením nehnuteľnosťou. V tomto prípade je dôležitá aj hodnota nehnuteľnosti, keďže väčšina nebankových spoločností poskytuje obvykle úver len do 50 % z tejto hodnoty. Aj tu ale platí to, že ručenie nehnuteľnosťou nahrádza dokladovanie príjmu a v tomto prípade nie je problém si úver vybaviť. Môže mať splatnosť aj niekoľko rokov, čo zníži mesačnú splátku na prijateľnú sumu.

Chcete odporúčanie na výhodnú na akýkoľvek účel?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Nebankové úvery na vyplatenie dlhov

Viacero nebankových spoločností sa zameriava na poskytovanie úverov aj vtedy, ak má klient napríklad problémy s dlhmi. Môžete si tak požičať menšie aj väčšie sumy, pričom takáto pôžička na vyplatenie dlhov môže byť bez ručenia, ale aj s ručením, čo záleží od bonity klienta a taktiež aj od výšky požadovanej sumy na požičanie si. Je mnohokrát lepšie skúsiť svoje dlhy vyplatiť ešte pred začatím samotnej exekúcie, keďže to výjde dlžníka lacnejšie.

Na vyplatenie dlhov sa dajú požičať buď bezúčelové pôžičky alebo účelové pôžičky, ktoré bývajú označované aj ako refinančné. Pri menších úveroch obvykle do 2 až 5 tisíc € nie je treba ručiteľ ani iné ručenie, ale to závisí aj od bonity a príjmu dlžníka. Pokiaľ má príliš malý príjem alebo veľa dlhov, musí si nájsť bonitného ručiteľa. Druhou možnosťou je založiť nehnuteľnosť a získať tak napríklad aj oveľa dlhšiu dobu splatnosti úveru, ktorý splatí staré dlhy.

PoskytovateľVýška pôžičkyÚrokFixácia
ČSOB 70 % ceny nehnuteľnosti4,9 – 6,00%1,3,5 rokov
OTP banka80 % ceny nehnuteľnosti-1,3,5,10 rokov
Tatra banka50 % ceny nehnuteľnosti9,00 %2,3,5,10,15 rokov
VÚB banka70 % ceny nehnuteľnosti4,60 %-

Aj možnosť osobného bankrotu

V prípade, ak zlyhajú všetky ostatné možnosti, môže dlžník pristúpiť aj na osobný bankrot. Súčasná legislatíva má ale pomerne prísne a špecifické podmienky ohľadom bankrotu, takže nie je možné sa zbaviť dlhov tak jednoducho. Aby mohol dlžník vyhlásiť osobný bankrot, musí byť aspoň s jedným finančným záväzkom 30 dní po splatnosti a musí mať viacero veriteľov, od 2 do 50. Výška dlhov musí taktiež prevyšovať aj hodnotu jeho vlastného majetku.

Ďalej je treba, aby majetok prevyšoval minimálnu hranicu stanovenú na 1.659,70 €, pričom súd môže skúmať až 3 roky dozadu obdobie, aby zamedzil špekulatívnemu zbavovaniu sa majetku a môže vyhlásiť tieto úkony za neplatné. Taktiež je potrebné, aby mal dlžník pravidelný príjem a musí zaplatiť na úvod poplatok 663,88 € plus k tomu aj odmenu a výdavky správcu, ktorý bude mať na starosti celý proces osobného bankrotu dlžníka.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička na vyplatenie exekúcie – kedy môže pomocť? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , ,
Jeden komentár k “Pôžička na vyplatenie exekúcie – kedy môže pomocť?
 1. Monika píše:

  Kam by som sa mohla obrátiť s prosbou o pôžičku vo výške 25000 Eur na vyplatenie dlhov po dcére. So už v registri a mám už aj exekúciu. Viete mi prosím Vás poradiť? Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X