Pôžička na splatenie úverov – ktorá je najvýhodnejšia?

Pôžička na splatenie úverov – ktorá je najvýhodnejšia?
3.63 (72.5%) 8 hlas[ov]

Ak si chcete splatiť skôr menej výhodnú pôžičku alebo úver, či jednoducho refinancovať svoj úver, môžete na to použiť pôžičku na splatenie úverov. Pokiaľ máte viacero pôžičiek, dá sa spraviť aj spojenie úverov do jedného, výhodnejšieho alebo s lepším ručením, takže môžete ušetriť na viacerých splátkach a rozličných poplatkoch. Takáto pôžička na splatenie dlhov sa dá získať v banke, ale v niektorých špecifických prípadov ponúkajú podobné úvery aj nebankovky.

V prípade bankových úverov ponúkajú banky napríklad spotrebné pôžičky a refinančné úvery do 20 až 30 tisíc € podľa konkrétnej ponuky banky so splatnosťou od 1 do 8 až 10 rokov. V tomto prípade je možné získať výhodnejšie úročenie ako pre bežné spotrebáky, ale musíte do novej banky priniesť doklady od starých úverov. Tá potom môže vyplatiť nový úver priamo starým poskytovateľom úverov a Vy potom splácate každý mesiac banke len jednu splátku.

Môj tip ak chcete Overenú Pôžičku na Splatenie úverov ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Ak chcete refinancovať hypotéku, obdobné podmienky majú aj pre refinančné hypotéky. Pre nebankovky je ponuka úverov tiež veľmi podobná, pričom väčšina z nich ponúka možnosť získať maximálne do 25.000 € a to formou spotrebného úveru so splatnosťou najviac do 10 rokov. V tomto prípade je ale úroková miera vyššia ako v prípade bankových úverov a na rozdiel od nich dostanete peniaze z nebankovky voľne k dispozícii a staré úvery vyplatíte sami.

Splatenie úverov cez banku

V prípade banky je možné využiť rôzne typy úverov, ako napríklad americká hypotéka, bezúčelový úver alebo spotrebný úver na refinancovanie iných pôžičiek. V rámci bankových pôžičiek je nutné síce splniť prísnejšie podmienky napríklad ohľadom výšky príjmu, úverovej minulosti alebo finančnej disciplíny, ale splatenie úveru je výhodnejšie a to najmä z pohľadu finančného. Refinancovať sa dajú jednotlivé úvery z iných bánk, nebankoviek, ale aj viac úverov.

Viaceré banky ponúkajú napríklad refinančné hypotéky na splatenie pôvodnej hypotéky, ktoré majú lepšie podmienky ako klasické hypoúvery. Tu sa dá požičať obvykle od 7.000 € až do 80 alebo 90 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. V prípade spotrebných úveroch je možné získať zvyčajne spotrebný úver od 1.000 € do 30.000 € podľa konkrétnej ponuky, pričom ak máte dostatočný príjem netreba ručiteľ, ak nie, môžete mať spoludlžníka alebo ručiteľa za úver.

Chcete odporúčanie na Overenú Pôžičku na Splatenie úverov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Dá sa to aj od nebankovky

Nebankové spoločnosti môžu tiež ponúkať rôzne spotrebiteľské úvery a pôžičky, ktoré sa dajú použiť na splatenie menej výhodných pôžičiek. Niektoré sa špecializujú na úvery, kde stačí len založiť nehnuteľnosť a môžete si požičať bez ďalšieho dokladovania až do 50 % z jej hodnoty podľa znaleckého posudku. Pri týchto úveroch je vybavenie veľmi rýchle a požičajú Vám aj vtedy, ak máte problém s registrom, ale pozor na úroky a to, koľko vlastne musíte vrátiť.

Väčšie nebankové spoločnosti sa zaoberajú skôr klasickými spotrebiteľskými úvermi, kde je treba podobne ako v banke doložiť výšku príjmu, ale na rozdiel od bankových úverov nie je nebankový subjekt tak prísny pri posudzovaní a preto získate skôr úver, napríklad aj vtedy, ak máte nižšie príjmy. V prípade väčších úverov sa dá stále zohnať ručiteľ. Nebankové subjekty takto požičiavajú obvykle od 500 do 5.000 € bez ručenia a s ručením až do 25.000 € na splatenie dlhov.

Špecialisti na splatenie pôžičiek

Na trhu pôsobia aj špecialisti a užšie zamerané nebankové spoločnosti, ktoré sa primárne venujú oddlžovaniu, pričom sa zameriavajú aj na menšie, ale aj väčšie dlhy. V tomto prípade pre Vás pripravia na mieru ponuku, pričom môžu napríklad dlhy splatiť za Vás a Vy potom splácate už len jednu splátku, alebo Vám ponúknu úver na splatenie dlhu. V tomto prípade ale spolupracujte skôr s overenými subjektmi, ktoré majú dobré referencie aj od iných žiadateľov.

Na splatenie starých dlhov je možné však využiť aj služby týchto finančných spoločností a subjektov, ktoré sa obvykle špecializujú na dlhy vo výške niekoľko tisíc € až desať tisíc €, pričom za Vás uhradia komplet celý dlh u jedného alebo viacerých poskytovateľov starých pôžičiek a úverov bez ohľadu na ich charakter. Pred podpisom novej úverovej zmluvy si ale preštudujte aj dobu splatnosti a vypočítajte si, o koľko úver preplatíte, pričom nepodpisujte nevýhodné ponuky.

PoskytovateľVýška pôžičkyÚrokFixácia
ČSOB 70 % ceny nehnuteľnosti4,9 – 6,00%1,3,5 rokov
OTP banka80 % ceny nehnuteľnosti-1,3,5,10 rokov
Tatra banka50 % ceny nehnuteľnosti9,00 %2,3,5,10,15 rokov
VÚB banka70 % ceny nehnuteľnosti4,60 %-

Na čo si dať najviac pozor

 • Pôžička na splatenie Vašich dlhov by mala byť čo možno najvýhodnejšia, preto sa nebojte najprv osloviť banky, prípadne ponúknite aj ručenie či ručiteľa, aby ste úver získali
 • Splatenie úveru zahŕňa aj prípadné poplatky za predčasné vyplatenie a to nielen jedného úveru, ale aj viacero iných úverov, pokiaľ ich budete nahrádzať novým
 • Ak máte problémy s úverovým registrom, môžete skúsiť aj pôžičky na splatenie dlhov bez registra, čiže bez jeho overovania, tie ponúkajú ale len niektoré nebankovky a tu pozor na úročenie a celkové náklady
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička na splatenie úverov – ktorá je najvýhodnejšia? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X