Pôžička na dovolenku – cestovanie na úver

Pôžička na dovolenku – cestovanie na úver
2.8 (56%) 5 hlas[ov]

Každá dovolenka niečo stojí a hoci sú niektoré aj lacnejšie, väčšinou sa jedná o stovky až tisíce €, ktoré je treba vynaložiť na cestovanie, ubytovanie, stravovanie a tiež rôzne iné poplatky. Čo spraviť v prípade, že ste už dlho nikde neboli a naozaj by sa patrilo niekam ísť, no nie je dosť peňazí na účte alebo v rodinnom rozpočte? Riešením môže byť úver a pôžička na dovolenku, ktorú si vybavíte ešte pred samotnou dovolenkou a splácať začnete až po návrate.

Špecializované pôžičky a úvery na dovolenky ale nebankovky ani banky nedávajú a tak ostáva jedinou možnosťou získať úver prostredníctvom bezúčelových pôžičiek, ktoré sa môžu vybaviť takmer vo všetkých bankách ako aj nebankovkách. Niektoré cestovne agentúry alebo cestovné kancelárie ale umožňujú vybaviť si priamo u nich dovolenku na splátku a to cez rozličné splátkové systémy a finančné firmy, ale je to možné len na dovolenky z ich ponuky.

Môj tip ak chcete Pôžičku na Dovolenku ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Najviac náročné je vybavenie z úveru v banke, pokiaľ tam nemáte účet, na ktorý by Vám pravidelne chodil príjem alebo výplata, lebo vtedy musíte banke doložiť výšku príjmu a overuje si aj Vašu históriu a bankové či úverové registre. Na druhú stranu, pri úveroch od nebankoviek je zas vrátenie dlhu nákladné vďaka vyššiemu úročeniu. Strednou cestou môže byť splátkový predaj, kde sa dajú využiť aj rozličné akcie, ale výber je obmedzený cestovnou kanceláriou.

Z banky

V banke sa dá najvýhodnejšie požičať bezúčelový spotrebný úver, ktorý vybavíte vo svojej materskej banke aj bez nutnosti dokladovať výšku príjmu, ak Vám chodí na bankový účet pravidelne výplata alebo iný príjem. Vtedy stačí len podať žiadosť, zvoliť si výšku úveru a dobu splácania a počkať na schválenie. Výhodou je možnosť požičať si aj niekoľko tisíc € a s dobou splatnosti aj na 48 alebo 60 mesiacov, vďaka čomu splátka nezaťaží príliš rozpočet.

Druhou možnosťou je využiť napríklad povolené prečerpanie na účte, čiže kontokorentný úver, alebo zaplatiť za dovolenku v hotovosti cez kreditnú kartu. Tu sú ale obvykle úroky nepomerne vyššie ako pri spotrebných úveroch, kde sa pohybujú od 10 do 15 percent ročne. Pri väčšine kontokorentných úverov alebo kreditných kariet je úročenie od 15 do 25 percent ročne, pričom na druhú stranu ak už máte tieto produkty vybavené, čerpanie je jednoduchšie.

Chcete odporúčanie na spoľahlivú Pôžičku na Dovolenku z Banky?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Od nebankoviek

V prípade nebankových pôžičiek sa jedná taktiež o nebankové spotrebiteľské a spotrebné úvery, ktoré sa dajú vybaviť online aj osobne, prípadne po telefóne. Pri osobných pôžičkách sa dá poskytnúť až do 4 alebo 5 tisíc € aj bez ručenia, pričom splatnosť takýchto úverov je obvykle okolo 2 až 4 rokov. Čo je nevýhoda je, že aj tu treba dokladovať nejakou formou svoj príjem, aj keď nebankovky nie sú pri posudzovaní žiadateľa také prísne a úver skôr poskytnú.

Kto potrebuje len menšiu sumu, má možnosť získať nielen osobný, ale aj online alebo telefonický úver, ktorý si vybaví rozhovorom s operátorom nebankovky, pričom tieto pôžičky sa požičiavajú už od 100 € až do 500 alebo 1.000 Eur podľa typu pôžičky a konkrétnej ponuky nebankovky. Ide znova o bezúčelové úvery a ich výhodou je aj to, že tu už nie je vždy potrebné doložiť výšku príjmu. Na druhú stranu, splatnosť je obmedzená obvykle na mesiace.

Aj na splátky

V prípade splátkového predaja dominuje predaj priamo formou sprostredkovania v konkrétnych cestovných kanceláriach alebo dovolenkových agentúrach, ktoré majú so splátkovými spoločnosťami uzavreté zmluvy o spolupráci a ponúkajú možnosť vybaviť si úver na dovolenku. Väčšinou je možné získať od 500 € až do 2 alebo 3 tisíc €, čo ale závisí predovšetkým od príjmu žiadateľa, ktorý pri väčších sumách je potrebné doložiť, pri menších nie vždy.

Na rozdiel od nebankoviek môžu splátkové spoločnosti ponúknuť nižšie úroky, napríklad aj skoro na úrovni bánk, avšak treba si vybrať z ponuky konkrétnej cestovky, čo môže obmedziť úver a veľakrát tak zaplatíte za drahšiu dovolenku ako u konkurencie. Výhodou je však aj dlhšia doba splatnosti a pri niektorých úveroch cez splátkové spoločnosti môže byť aj na 3 alebo 4 roky, úplne bežná je od 12 do 24 mesiacov. Pri vybavovaní môžu byť ale aj určité poplatky.

NebankovkaVýška pôžičkyÚrokSplatnosťMesačná splátka
Home Credit400 € - 6000 €od 15.91 % 36 - 48 mesiacovod 13,50 €
Quatro600 € - 5000 €25 %12 - 60 mesiacovod 17,24 €
Cetelem300 € - 25 000 €od 6,39%6 - 96 mesiacovod 12 €
Provident160 € - 2300 €-60 - 100 týždňov-
Úver4youod 1500 €-max 60 mesiacov-
Credit One5 € - 500 € - 15 - 30 dní5 € - 500 €
Ferratum Bank25 € - 350 € - 15 - 30 dní25 € - 350 €
SMS credits20 € - 350 € - 15 dní20 € - 350 €
Pôžičkáreň100 € - 4500 € (od 25 €) - 2 - 12 mesiacov -

Prv, než si vyberiete dovolenku

 • Nezabudnite si pozrieť možnosti cestovnej kancelárie ohľadom nákupu dovolenky na splátky a prípadné podmienky takéhoto splácania
 • Skúste vo svojej banke požiadať o bezúčelový spotrebný úver a zistite si, aký úrok Vám banka ponúka a pri akej splatnosti
 • Nezabudnite, že nebankový úver je riešením až v prípade, že predošlé dve možnosti zlyhajú – dajte viac žiadostí o úver a vyberajte si medzi nimi, aby ste pôžičku zbytočne nepreplatili
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička na dovolenku – cestovanie na úver patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X