Pôžička na bývanie – na rekonštrukciu aj zariadenie

Pôžička na bývanie – na rekonštrukciu aj zariadenie
3.6 (72%) 5 hlas[ov]

Na bývanie sú určené pôžičky a úvery buď spotrebného alebo hypotekárneho typu. V prípade spotrebných pôžičiek ide najmä o strednodobé úvery, ktoré môžu byť účelové alebo bezúčelové a poskytujú ich nebankové subjekty aj banky u nás. Väčšinou netreba žiadne ručenie. Pri hypotekárnych úveroch ide o dlhodobé typy úverov so splatnosťou aj na desiatky rokov, ktoré slúžia na väčšie investície aj niekoľko desiatok tisíc € do nehnuteľností.

Častejšie ako hypotéky sa ale pod pôžičkou na bývanie myslia spotrebné úvery, kde je ich účelom napríklad rekonštrukcia bytu, domu, financovanie stavebných úprav, prípadne aj financovanie kúpy zariadenia do domácnosti v rámci definície podľa poskytovateľa takéhoto spotrebného úveru. Doménou tohto typu úverov sú najviac banky, ale čoraz viac sa začínajú v oblasti spotrebných alebo spotrebiteľských úverov určených na bývanie presadzovať aj nebankovky.

Môj tip ak chcete Pôžičku na Bývanie ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
6 klientov už dnes požiadalo

Pôžičky na byt

Ak si chcete požičať na byt, napríklad jeho kúpu, rekonštrukciu alebo iné úpravy, môžete skúsiť spotrebné úvery ale aj hypoúvery. Pôžička na bývanie pre mladých má aj formu zvýhodnenej hypotéky s dokladovaním účelu aj príjmu, ktorú je možné použiť na kúpu bytu alebo aj jeho rekonštrukciu, pričom na získanie príspevku od štátu vo forme zníženia úroku o 3 % treba splniť požiadavku veku do 35 rokov a mzdy do 1,3 násobku priemernej mzdy.

V prípade spotrebného úveru ide o klasické účelové alebo aj bezúčelové spotrebné úvery, ktoré na rozdiel od hypoúverov, kde je splatnosť až do 20 alebo 30 rokov, majú dobu splácania nanajvýš do 10 rokov. Strop na požičanie tiež nie je taký vysoký a obvykle sa dá týmto spôsobom požičať do 20 až 30 tisíc podľa konkrétnej ponuky a banky alebo nebankovej spoločnosti. Na rozdiel do hypoúverov je ale úročenie vyššie a to niekedy aj 3 – násobne.

Možnosti v bankách

V prípade bánk sa dajú požičať rozličné úvery, pričom väčšinou ide o spotrebné pôžičky na bývanie bez založenia nehnuteľnosti, pri vyšších sumách sa ale môže vyžadovať napríklad ručiteľ alebo spoludlžník, napríklad ak je výška príjmu jedného žiadateľa príliš nízka. Väčšina bánk ponúka pôžičky na byt najmä ako účelové úvery, niektoré ale majú aj atraktívne pôžičky bez dokladovania účelu a tie sa môžu samozrejme tiež použiť na rekonštrukciu či zariadenie.

Slovenská sporiteľňa

SLSP má v ponuke úvery na bývanie určené pre kúpu aj rekonštrukciu domov či bytov, ktoré ponúka žiadateľom od 18 do 65 rokov. Výška úveru je od 7.000 €, splatnosť môže byť 10 rokov ale maximálne až 30 rokov a tento úver sa dá získať aj pre podnikateľov na základe posúdenia ich tržieb. Ak si potrebujete požičať väčšiu sumu, je to možné formou založenia nehnuteľnosti a získate peniaze aj nad 70% hodnoty tejto nehnuteľnosti s možnosťou postupného čerpania.

Všeobecná úverová banka

VÚB ponúka Flexipôžičku na bývanie od 1.000 € do 25.000 € formou klasického spotrebáku bez založenia nehnuteľnosti a bez nutnosti dokladovať účel použitia peňazí celej výšky úveru, čiže môžete časť úveru použiť aj bez dokladovania toho, ako ste peniaze minuli. Splatnosť je od 13 mesiacov do 120 mesiacov a tento úver je ručený pre klientov od 18 až do 62 rokov. Banka ponúka ešte výhodnejšie podmienky v prípade, že budete z peňazí financovať plynofikáciu.

Poštová banka

V Poštovej banke sa dá na bývanie, či už jeho rekonštrukciu alebo zariadenie, požičať Dobrá pôžička a to od 100 € až do 30.000 €. Doba splácania pri tomto type spotrebného úveru je už od 5 mesiacov až do 10 rokov a veľkou výhodou je, že sa neplatia poplatky za poskytnutie tohto úveru. Okrem toho netreba dokladovať využitie peňazí, úver získate aj bez spoludlžníka a je možné pôžičku získať aj bez potvrdenia o príjme ak čerpáte pôžičku na účet od banky.

Úvery z nebankoviek

Nebankové spotrebné a spotrebiteľské úvery a pôžičky určené na prefinancovanie bývania sú obvykle dostupnejšie ako tie bankové, ale aj tu treba povedať, že pri týchto typoch úverov je nutné dokladovanie príjmu, takže nie sú určené pre nezamestnaných. Čo je ale výhoda oproti bankám je to, že sú dostupnejšie a nebankovky sú menej prísne pri posudzovaní napríklad výšky príjmu žiadateľa alebo jeho finančnej histórii, takže tieto úvery sú viac dostupnejšie.

Chcete odporúčanie na Pôžičku na Bývanie?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa ponúka na bývanie pôžičku od 5.000 € do 30.000 €, pri ktorej nie je nutné založiť nehnuteľnosť. Táto pôžička je ideálna na rekonštrukciu bytu alebo domu a dá sa vybaviť aj bez dokladovania bločkov alebo faktúr, čo je veľmi pohodlné a flexibilné. Doba splácania je od 1 do 10 rokov, pričom tento úver si môžete vybaviť aj priamo cez internet tým, že oň požiadate cez online formulár. Potom sa Vám špecialista bude venovať pri ďalších krokoch.

Cetelem

Aj spoločnosť Cetelem má v ponuke možnosť získať spotrebný typ úveru na bývanie, pričom ponúka fixný úrok už od 7,59%, čo je veľmi dobrá hodnota, ale dosiahnu ju len naozaj bonitní klienti. Dá sa požičať až do 34.000 €, pôžička je bez ručiteľa alebo bez založenia nehnuteľnosti a môžete sa aj poistiť pre prípad neschopnosti splácania úveru. Dokladovanie účelu je len do 70% z výšky pôžičky a ak si beriete vyššiu sumu, vďaka splatnosti až 10 rokov si znížite splátku.

Môj tip: rýchla a spoľahlivá pôžička na bývanie tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička na bývanie – na rekonštrukciu aj zariadenie patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X