Pôžička na auto – leasing alebo spotrebný úver?

Pôžička na auto – leasing alebo spotrebný úver?
3.67 (73.33%) 9 hlas[ov]

Potrebujete nové auto a nemáte naň dostatok vlastných finančných prostriedkov? V tom prípade môže pomôcť pôžička na auto. Kalkulačka na výpočet tejto pôžičky sa dá nájsť priamo na webových stránkach bánk, nebankoviek alebo leasingových spoločností, kde si viete priamo vypočítať parametre možnej pôžičky. V princípe sa poskytuje dvoma formami a to buď ako spotrebný alebo spotrebiteľský účelový úver na auto, alebo ako leasing na auto.

V prípade spotrebného bankového úveru alebo spotrebiteľského nebankového úveru je získať pôžičku možné aj pred kúpou vozidla alebo spätne jeho prefinancovaním, keď ste ho už kúpili. Výhodou je, že sa hneď po kúpe stávate majiteľom vozidla a nemusíte platiť havarijnú poistku, ak nechcete. Navyše niektoré nebankovky ponúkajú aj možnosť získať úver bez registra, čiže neoverujú finančnú históriu klienta, čo je flexibilnejšie, ale zároveň aj drahšie.

Môj tip ak chcete pripravenú Pôžičku na Auto ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
36 klientov už dnes požiadalo

Leasing vozidla je druhá forma pôžičky a možnosti, ako prefinancovať auto. Spočíva v tom, že leasingová spoločnosť kúpi auto za Vás, prenajme Vám ho a Vy ho splácate splátkami. Nie ste tak majiteľom hneď od kúpy, ale až so zaplatením poslednej splátky. Čo je výhodnejšie je ale obvykle úročenie, kde môžete naraziť na zaujímavé akciové ponuky najmä v prípade nových vozidiel a tiež aj rýchlejšie a jednoduchšie vybavenie leasingu priamo u predajcu áut.

Úver na auto v banke

Na bankovom trhu ponúka drvivá väčšina bánk úvery na kúpu nového alebo jazdeného auta. Sú to napríklad VÚB, SLSP, ČSOB alebo Poštová banka. V prípade, že máte v banke účet, na ktorý Vám chodí pravidelne príjem, nemusíte už dokladovať svoj plat a požičiate si tak aj bez dokladovania príjmu, čo je rýchlejšie. Úver môžete dostať už pred kúpou vozidla, alebo si ho vybaviť vtedy, keď máte vozidlo vybraté. Niektoré banky umožňujú aj spätné refinancovanie.

V prípade bánk stačí dokladovať použitie úveru na kúpu auta aj dodatočne a väčšina umožňuje kúpiť auto až do 8 rokov jeho veku. Čerpať sa dajú financie už do 24 hodín od podania žiadosti, pričom banky poskytujú aj možnosť poistiť splácanie úveru v prípade straty zamestnania alebo inej straty príjmu. Doba splatnosti je obvykle až do 84 mesiacov v závislosti od veku kupovaného vozidla. Úročenie je podľa bonity klienta od 8 do 14 % ročne.

SpoločnosťProduktMesačná splátkaÚrokCelková zaplatená suma
CetelemPôžička na auto122 €11,59 %10 251 €
VÚB bankaFlexipôžička na auto110 €9,90 %9 319 €
Slovenská sporiteľňaSpotrebný úver na čokoľvek125 €12,40 %10 506 €
Tatra bankaBezúčelový úver Classic111,62 €12,30 %10 632,28 €
ČSOB bankaSpotrebiteľský úver na auto116 €9,90 %9 871 €
UniCredit bankaBezúčelový spotrebný úver125 €12,99 %10 834 €
Prima BankaPôžička135 €14,90 %11 663 €

Pôžička od nebankovky

Nebankové spoločnosti ponúkajú tiež možnosť získať auto úver formou spotrebiteľskej pôžičky účelového typu. Aj tu je treba podobne ako v banke preukázať to, ako ste peniaze použili a že ste za ne kúpili vozidlo. Väčšina nebankoviek umožňuje kúpiť auto nové ale aj do veku až 10 rokov, pričom obvyklá výška úveru sa pohybuje od 1.000 € až do 15.000 €, ak máte ručiteľa, tak to môže byť aj viac. Splatnosť býva od 6 do 84 mesiacov, výnimočne aj viac.

Výhodou na rozdiel od leasingu je možnosť požičať si aj kompletnú sumu na automobil, takže nie je potrebné mať žiadne vlastné zdroje. Okrem toho je vďaka pôžičke auto hneď Vaše a tak sa len Vy rozhodnete pre typ poistenia ako aj poisťovňu a môžete si teda vybrať najvýhodnejšiu ponuku pre Vás. Viacero nebankoviek ponúka aj rôzne akcie ako napríklad odloženie prvej splátky alebo ich poistenie. Medzi známe spoločnosti patrí Quatrocar alebo Cetelen.

Chcete odporúčanie na pripravenú Pôžičku na Auto?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

Ako na leasing

V prípade leasingu je situácia o niečo iná ako v prípade klasických spotrebných alebo spotrebiteľských úverov. Na rozdiel od úveru pri leasingu je majiteľom leasingovka, alebo je auto založené v prospech leasingovky. V každom prípade rozhoduje leasingová spoločnosť o tom, že auto bude poistené, kde a aký typ poistenia bude mať a v prípade poistnej udalosti bude primárne poisťovňa vyplácať leasingovku. Leasing má ale aj niekoľko dobrých výhod.

Na leasing sa dajú kúpiť ojazdené aj nové autá, pri tých nových môžu byť aj veľmi výhodné podmienky, napríklad možnosť minimálneho preplatenia, vybavenie bez poplatku a podobne. Leasing poskytujú nielen nebankové leasingovky, ale aj viaceré banky. U nás známe sú napríklad ČSOB leasing alebo UniCredit Leasing.

Ak máte nejaké vlastné zdroje, môžete zložiť prvú splátku, čiže akontáciu, čo zníži objem preúverovanej časti kúpnej ceny. Leasing vybavíte veľakrát aj bez dokladovania príjmu len na doklady totožnosti alebo výpis z bankového účtu. Taktiež môže leasing v prípade nových alebo aj niektorých ojazdených áut ponúkať výhodné podmienky a všeobecne má nižšie úroky ako úvery, niekedy aj pod 10 % ročne.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička na auto – leasing alebo spotrebný úver? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X