Kreditná karta – kreditka – univerzálny úver

Kreditná karta – kreditka – univerzálny úver
4.5 (90%) 4 hlas[ov]

Kreditné karty patria medzi veľmi často využívané produkty a väčšinou ide o bankové kreditky, ktoré používajú klienti bánk napríklad ako formu dočasného úveru napríklad pri platbe za rôzne nákupy alebo menší spotrebný tovar. Čoraz viac prichádzajú s ponukou na kreditky aj nebankové a finančné spoločnosti, ako napríklad Triangel alebo Tesco či aj iné splátkové firmy, ktoré ponúkajú na porovnanie veľmi podobné podmienky ako samotné banky.

Kreditka ale nie je len o finančnom rámci, pretože veľa bánk aj spoločnosti pribalí ku kreditnej karte aj rôzne iné služby, väčšinou napríklad poistné služby, ktoré sa vzťahujú nielen na samotnú kreditku. Kreditná a debetná karta sú pre banky dva základné produkty pre finančné bezhotovostné a hotovostné operácie, ale pri kreditke ide aj o určitú formu úveru a to bezúčelového, ktorý je k dispozícii pre majiteľa karty vždy vtedy, keď ho potrebuje použiť.

Môj tip ak chcete výhodnú pôžičku ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
10 klientov už dnes požiadalo

V rámci bánk ponúkajú kreditné karty všetky bankové domy u nás, ako napríklad Slovenská sporiteľňa, Prima banka, Unicredit Bank, Sberbank alebo ČSOB, ale aj viacero nebankoviek, splátkových spoločností alebo finančných poskytovateľov úverov, ako napríklad Tesco či Triangel. Veľkou výhodou je tiež možnosť požiadať o kreditku alebo si ju aj komplexne vybaviť online cez internet, čo platí najmä ak ste klientom finančnej firmy už dlhšiu dobu.

Princíp fungovania

Princípom kreditnej karty je, že môžete čerpať finančné prostriedky v rámci úverového rámca podľa úverovej dohody. Tieto prostriedky sa dajú čerpať cez bankomat, elektronickou platbou alebo platbou cez terminál u obchodníka v predajni. Každá karta má určité bezúročné obdobie a ak stihnete financie na kartu do konca obdobia vrátiť, je to bez úrokov za čerpanie. Inak sa financie vracajú raz mesačne a to buď pevnou sumou alebo určitým percentom z čerpaného úveru.

Tesco

Tesco ponúka pre svojich zákazníkov dve kreditné karty a to Clubcard kreditku a Clubcard kreditnú kartu Premium. Okrem toho, že klient môže čerpať z kariet hotovosť alebo peniaze na nákup až do výšky dohodnutého úverového limitu, získa aj ďalšie bonusy a to najmä za platenie pri nákupoch v samotnom reťazci obchodov. Bezúročné obdobie je až 51 dní, pričom vydanie karty je bez poplatkov a pri jej aktívnom využívaní je aj vedenie účtu bez poplatkov.

Unicredit

Unicredit banka má tiež k dispozícii pomerne širokú ponuku kreditných kariet najmä Visa a Diners club, ku ktorým ponúka banka aj dodatočné služby, ako napríklad cestovné poistenie alebo poistenie schopnosti splácať úver. Obvykle vydáva karty na 3 roky s automatickou obnovou a tieto karty sú medzinárodné, pričom majú rôzny úverový rámec od 235 € až do 10.000 € podľa konkrétnej značky a typu karty. Hotovostný limit býva obvykle 25 percent.

Chcete odporúčanie na výhodnú bankovú pôžičku?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

ČSOB

ČSOB ponúka pre klientov tri druhy kreditných kariet a to MasterCard Basic, Standard a Gold. Čerpanie prostriedkov z karty je obvykle bez úroku až na 55 dní, pričom v rámci bonusových služieb môže byť aj predĺžená záruka a poistenie na zakúpený tovar cez túto kreditnú kartu. Úverové limity podľa typu karty môžu byť už od 150 € pri Basic až po 14.800 € pri Gold karte. Vydanie karty je nielen pre klientov banky, ale aj bez potreby vedenia účtu v ČSOB.

Slovenská sporiteľňa

Kreditné karty od Slovenskej sporiteľni môžu byť tiež rôzneho druhu, nájdete tu Štedrú kartu a karty Visa Classic a Visa Gold. Bezúročná doba je od 45 do 50 dní podľa druhu karty, pričom dĺžna suma sa dá splácať flexibilne, minimálne 5% čerpanej sumy alebo minimálne 15 € do dňa splatnosti. Banka ponúka aj rôzne bonusy, napríklad odmenu za platbu kreditnou kartou až 2% zo zaplatenej sumy v obchode alebo rôzne bonusy pre letiská či hotelové služby.

PoskytovateľKreditná kartaZákladný úrokSankčný úrokMaximálna suma
Tatra bankaVISA štandard17,80 %23,05 %5 000,00 €
Slovenská sporiteľňaVISA Classic19,50 %24,50 %-
Quatro-25 %- 5 000,00 €
CetelemKreditka 17,88% -1 500 €

Kreditka pre študentov

Viacero bánk ponúka aj kreditné karty pre študentov vysokých škôl, ktorý sú zapísaný na dennom štúdiu na niektorej z vysokých škôl akreditovaných na Slovensku. Na vydanie musí mať študent viac ako 18 rokov, musí mať trvalý pobyt na Slovensku a viacero bánk vydáva kreditné karty pre vysokoškolských študentov len v rámci aktivácie študentského účtu alebo nejakého balíka k študentskému účtu. Keďže ale študenti nemajú príjem, potrebujú aj ručiteľa.

Ten sa zaručí za študenta a za úver formou kreditnej karty a jeho splatenie, pričom musí banke podpísať tento záväzok a ručenie. Pre vydanie karty platí to, že príjem ručiteľa musí byť priamo úmerný kreditnému limitu na karte. Výhodou oproti klasickým kreditným kartám sú ale nižšie alebo žiadne poplatky za vydanie a správu a pravidelné poplatky, ktoré sa platia inak pri bežných kreditných kartách, takže študent ušetrí a zároveň získa dobrý úverový produkt.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Kreditná karta – kreditka – univerzálny úver patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X