Konsolidácia pôžičiek – jednoduchý či zložitý proces?

Konsolidácia pôžičiek – jednoduchý či zložitý proces?
4.11 (82.22%) 9 hlas[ov]

Pod pojmom konsolidácia pôžičiek sa myslí refinancovanie existujúcich úverov s cieľom ušetriť finančné prostriedky, pričom väčšinou ide o spojenie viacerých úverov do jedného a to konkrétne ich predčasným vyplatením a nahradením výhodnejšou pôžičkou. Veľakrát slúžia takéto úvery aj na oddlženie klientov, pričom ich poskytujú tak banky ako aj nebankovky a záleží len od klienta, akú formu využije a čo sa mu zdá z finančného hľadiska výhodnejšie.

V prípade bankových pôžičiek ponúkajú viaceré banky u nás možnosť získať konsolidačný alebo refinančný úver, ktorý slúži na vyplatenie starých dlhov a rozličných pôžičiek, pričom klient potom už spláca len jednu splátku a to výhodnejšie. Pri bankových konsolidačných úveroch sa najčastejšie používa úver spotrebného typu, ale viacero bánk má aj konsolidačné hypotéky, ktoré vďaka založeniu nehnuteľnosti umožňujú požičať si väčšiu sumu a za nižší úrok.

Môj tip ak chcete výhodná pôžička na akýkoľvek účel ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Nebanková konsolidácia pôžičiek môže byť výhodná v niektorých prípadoch. Viacero nebankoviek sa snaží svojim úročením konkurovať bankovým úrokom, ale majú pre klientov aj iné benefity. Niektoré napríklad poskytujú konsolidačné úvery bez registra, ďalšie sa zaoberajú aj finančným poradenstvom alebo ponúkajú jednoduchšie vybavenie úveru. Vďaka tomu je možná konsolidácia aj pre klientov, ktorých by banka inak odmietla a úver by im nedala.

Banková konsolidácia úverov

Pri bankovej konsolidácií je nahradenie menej výhodných úverov jednoduchšie, keďže ak napríklad klient konsoliduje dlhy z kreditnej karty, povoleného prečerpania, prípadne viacerých nebankových úverov, výjde ho to lacnejšie práve vďaka výhodným úrokom, ktoré banky ponúkajú. Aj konsolidácia pôžičiek Quatro môže byť výhodnejšia cez banku, hoci tu je úrok už nižší ako pri iných nebankových spoločnostiach. Konsolidačné úvery ponúka viacero bánk.

Slovenská sporiteľňa

SLSP ponúka na konsolidáciu pôžičke Spotrebný úver na čokoľvek, pričom priamo na pobočke Vám vie banka vypočítať, koľko by ste na platení ušetrili a ako by ste si mohli znížiť mesačnú splátku svojich úverov. Na vybavenie potrebujete občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti. Splatnosť úveru je od 1 do 10 rokov a dá sa požičať až do 25.000 € bez ručenia či blankozmenky. Navyše, môžete úver aj predčasne splatiť alebo vložiť mimoriadnu splátku.

Zuno

Zuno banka ponúka tiež refinančný úver, ktorý slúži na konsolidáciu. Výška pôžičky môže byť od 500 € do 20.000 €, pričom aj tu je možné refinancovať a splácať nový úver až na dobu 10 rokov. Pri refinancovaní kreditných kariet alebo povoleného prečerpania na účte ponúka banka úrok 14 % alebo nižší, pričom najnižší úrok je od cca 7 %. Cez toto refinancovanie sa ale nedá refinancovať hypotéka, úver zo stavebného sporenia či leasing a úvery musia mať aspoň 3 mesiace.

mBank

Pre tých, čo potrebujú väčšiu sumu, ponúka mBank napríklad aj konsolidačnú hypotéku. Tu je treba založiť nehnuteľnosť a banka požičia sumu až do výšky 75 % z jej hodnoty podľa znaleckého posudku. Vybavenie aj poskytnutie úveru je bez poplatku, je tu možnosť mimoriadnych splátok a na vybavenie treba mať stály príjem. Požičať sa dá od 7.000 € až do 160.000 € a doba splatnosti je od 121 mesiacov až do 25 rokov, čo zníži mesačnú splátku.

PoskytovateľVýška pôžičkyÚrokFixácia
ČSOB 70 % ceny nehnuteľnosti4,9 – 6,00%1,3,5 rokov
OTP banka80 % ceny nehnuteľnosti-1,3,5,10 rokov
Tatra banka50 % ceny nehnuteľnosti9,00 %2,3,5,10,15 rokov
VÚB banka70 % ceny nehnuteľnosti4,60 %-

Chcete odporúčanie na výhodnú pôžičku pre každého?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Nebanková konsolidácia úveru

V prípade nebankovej konsolidácie úverov je prefinancovanie obvykle o niečo menej výhodnejšie ako v prípade banky, to ale závisí samozrejme na individuálnej situácii klienta a tiež aj na tom, aké má pôvodné úvery a dlhy, čiže aké je pôvodné úročenie jeho úverov. Konsolidáciou sa zaoberajú buď niektoré špecializované spoločnosti, ale viacero úverov na konsolidáciu alebo refinancovanie ponúkajú aj mnohé klasické nebankové subjekty a firmy.

Home Credit

Home Credit ponúka zlúčenie viacerých pôžičiek do jednej a možnosť znížiť si pravidelnú mesačnú splátku až o polovicu. Je možné takto zlúčiť pôžičky až do výšky 6.000 €, pričom poskytnutie novej pôžičky je bez poplatku a všetko sa dá vybaviť aj z domova. Na vybavenie treba doklady totožnosti, výpis z účtu a potvrdenie o príjme. Nevyžaduje sa ručiteľ, čo je výhodnejšie a flexibilnejšie. Najmenšia suma zlučovaných úverov musí presiahnuť 1.000 €.

Cetelem

Cetelem ponúka vo všeobecnosti úvery, ktoré sa svojim úrokom snažia agresívne konkurovať tým bankovým a poskytuje aj konsolidačnú pôžičku určenú na splatenie starých úverov. Suma na požičanie je od 2.000 € až do 34.000 € podľa bonity a príjmu klienta, pričom splatnosť môže byť od 6 do 120 mesiacov. Výhodou pri Ceteleme je, že nie je treba ručenie, vybavenie je bez poplatkov a navyše pôžičku môžete kedykoľvek predčasne a najmä bezplatne splatiť

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa poskytuje tiež hypotekárny typ úver na konsolidáciu a v tomto prípade ide o produkt zvaný Hypopôžička na čokoľvek. Tu sa dá požičať už od 2.000 €, najviac do 100.000 € a splácanie je možné rozložiť na 5 až 30 rokov. Peniaze sa dajú použiť na čokoľvek a teda aj na vyplatenie starých úverov, pričom sú možné mimoriadne splátky kedykoľvek a v akejkoľvek výške. Samozrejme treba rátať, že pri vyššej sume je treba aj ručenie úveru.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Konsolidácia pôžičiek – jednoduchý či zložitý proces? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , ,
3x komentované “Konsolidácia pôžičiek – jednoduchý či zložitý proces?
 1. Dezider píše:

  POTREBOVAL BY SOM ZLUCIT POZICKY.

 2. Eva píše:

  Dlhý čas má v banke nahovárali na konsolidaciu,dokonca aj šéf,nejak mi to však časovo nevychádzalo, bola som dlho v zahraničí. Minule som sa však v banke opýtala,tak teda čo potrebujem, ak chcem konsolidovať hypotekárny a spotrebný úver. Mladá pracovníčka ma doslova začala odrádzať,neviem to už presne reprodukovať, ale bola som v šoku.Nechápala som, naozaj. Mala som pocit, že sa na to necíti, inak si neviem jej správanie vysvetliť. Nuž, aj také sa stáva…..

 3. Pavol Jarošinec píše:

  Potrebujem surne vyplatit viac mensich uverov.Poradite.Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X