Flexipôžička od VÚB – je dostatočne flexibilná?

Obľúbenosť pôžičky

Flexipôžička od VÚB banky môže mať podobu bezúčelového úveru alebo účelového úveru, pričom využitie je veľmi široké. Vďaka bohatej ponuke úverov, ktoré má VÚB banka, je možné si požičať úvery napríklad na auto, študentské pôžičky, mladomanželské úvery, úvery na splatenie iných a menej výhodných pôžičiek a iné úvery spotrebného alebo spotrebiteľského typu. Navyše, peniaze možno získať na účet v niektorých prípadoch aj do 24 hodín.

Napríklad pre záujemcov o úver, kde by sa nezisťoval ich príjem, je k dispozícii pôžička s finančným ručením, čo v praxi znamená, že úver je zaručený napríklad vkladnou knižkou, termínovaným vkladom alebo podielovými listami. Výhodou je, že banka ponúkne napríklad aj lepšiu úrokovú sadzbu a peniaze z úveru sa vybavujú veľmi rýchlo a jednoducho. Tento spôsob ručenia je ale pomerne málo využívaný, častejšie sú úvery bez ručenia alebo s iným zabezpečením.

Rovnako zaujímavou pôžičkou je aj flexipôžička pre mladomanželov, ktorá môže mať úrok znížený až o 4,5 % oproti komerčnému úroku a nárok na tento úver majú manželia vo veku do 35 rokov, pričom manželstvo netrvá dlhšie ako 2 roky. Úver je bezúčelový a nie je treba ani dokladovať účel použitia peňazí. Rovnako je to úver bez zabezpečenia, takže sa k nemu dostanú aj ľudia, ktorý napríklad nemajú možnosť ručiť majetkom alebo nemajú ručiteľa za úver.

Bezúčelová flexipôžička

Výhodou bezúčelovej flexipôžičky od VÚB je, že peniaze z úveru sa dajú použiť naozaj na hocičo a nie je treba banke nijako dokladovať, ako ste minuli finančné prostriedky. Získať sa dá úver už od 490 € a maximálna možná výška podľa bonity a príjmu klienta je do 25 tisíc €. Splatnosť úveru je od 12 mesiacov až do 120 mesiacov, pričom o úver môže požiadať klient s príjmom vo veku od 18 do 67 rokov. O úver je možné požiadať aj cez telefón alebo online.

Svojim charakterom ide o bezúčelový spotrebný úver s úročením začínajúcim už od 9,9 percenta ročne, samozrejme v závislosti od bonity klienta. Banka ponúka aj možnosť znížiť si úrokovú sadzbu o 2 percentá pri splnení niekoľkých podmienok. Prvou je zriadenie flexiúčtu, druhou zasielanie príjmu na účet vo VÚB banke a treťou poistenie úveru. Pri vyšších sumách flexipôžičky je možné, že sa oplatí splniť tieto podmienky a získať úver za výhodnejší úrok.

Flexipôžička na bývanie

Na financovanie bývania, výmenu okien, prípadne na plynofikáciu cez SPP Distribúcia ponúka banka flexipôžičku na bývanie s výhodným úročením. Nie je treba zakladať dom ani byt na získanie úveru a nie je treba ani ručiteľa. Požičať sa dá od tisíc € až do 25 tisíc €, pri splatnosti od 13 až do 120 mesiacoch. Hoci ide o úver účelový, banka umožňuje použiť časť finančných prostriedkov aj bezúčelovo, pričom úver je dostupný od veku 18 až do 62 rokov.

Tieto peniaze sa dajú použiť napríklad na dofinancovanie stavby nehnuteľnosti, rekonštrukcie alebo iných prác na nehnuteľnosti, tiež na prefinancovanie zariadenia a vybavenia bytu či domu a banka ponúka aj zvýhodnené úrokové sadzby napríklad pri zavedení plynu alebo pri výmene okien od spoločnosti Slovaktual. Pri klasickej pôžičke na bývanie je možné získať úrok už od 5,9 % po splnení podmienok a vybavenie úveru je jednoduché a veľmi rýchle.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Pre študentov

Pre študentov vysokých škôl má VÚB študentskú pôžičku, ktorá slúži napríklad na financovanie nákladov na denné alebo externé štúdium na vysokej škole. Výhodou je, že nie je treba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov a úročenie je zvýhodnené oproti bežným komerčným úverom. Požičať sa flexipôžička pre študentov dá totiž s úrokom už od 4,9 %, čo je veľmi výhodné a približuje sa to už napríklad aj študentským úverom z FnPV.

Na získanie najvýhodnejšej úrokovej sadzby ale treba splniť viacero podmienok, pričom bežný úrok je od 7,9 % ročne. Študenti si môžu požičať od 500 € do 10.000 €, pričom výška závisí od príjmu a bonity ručiteľa, ktorý sa musí zaručiť za tento úver. Splatnosť je od 13 do 72 mesiacov a úver je určený študentom vo veku od 18 do 26 rokov, prípadne pre externých študentov do veku až 40 rokov. Pôžička tak poskytuje možnosť výhodnejšie získať financie.

Na kúpu auta

Na financovanie kúpy nového alebo aj ojazdeného motorového vozidla slúži flexipôžička na auto, ktorá patrí medzi účelové úvery so zvýhodneným úrokom už od 6,9 percenta podľa bonity klienta a pri splnení ďalších podmienok z banky. Navyše, kúpu auta je možné cez tento úver prefinancovať aj spätne, čiže ak ste už vozidlo kúpili za hotovosť, banka ponúka možnosť získať úver aj po kúpe a banka Vám tak prefinancuje finančné prostriedky dodatočne.

Výška úveru je minimálne 3.300 €, najviac je možné prefinancovať auto až do 25.000 €. Splatnosť úveru je od 13 mesiacov až do 84 mesiacov, čo umožňuje získať lepšiu mesačnú splátku zvládnuteľnú pre rodinný rozpočet aj v prípade kúpy napríklad drahšieho auta, keďže rozložením splácania na dlhšie obdobie sa zníži výška splátky. Úver je dostupný pre klientov s pravidelným príjmom, pričom treba splniť aj podmienku veku klienta od 18 až do 62 rokov.

Recenzia Flexipôžička od VÚB – je dostatočne flexibilná? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X