Dostupná pôžička od Poštovej banky – aké úvery ponúka?

Obľúbenosť pôžičky

Medzi bankové a dostupné pôžičky patria aj úvery, ktoré ponúka Poštová banka. Dostupná pôžička znamená v tomto prípade formu spotrebiteľského alebo spotrebného úveru, pričom je určená pre každého, kto má trvalý príjem a nemá problémy napríklad so záznamom v bankovom či inom úverovom registri, keďže vo všeobecnosti banky nepožičiavajú klientom s problémami uhrádzať svoje finančné záväzky. Banka má viacero rôznych pôžičiek.

Pôžičky od Poštovej banky sú známe ako pomerne výhodné a sú určené širokému spektru klientom, predovšetkým však verejnosti a súkromným osobám. Banka neponúka hypotekárne úvery, kde treba založiť nehnuteľnosť, ale vďaka pomerne štedro nastavenému úverovému limitu je možné získať dostatok finančných prostriedkov napríklad aj vtedy, ak ich chce klient použiť na domácnosť, bývanie, rekonštrukciu alebo zariadenie či na menšie stavebné úpravy.

Viaceré úvery od Poštovej banky sú spotrebného alebo spotrebiteľského typu, aj keď banka ponúka samozrejme napríklad aj povolené prečerpanie formou kontokorentného úveru tým klientom, ktorí u nej majú bežný účet. Inak má v ponuke úvery najmä bezúčelové alebo určené na refinancovanie a splatenie viacerých iných úverov, čiže na konsolidáciu. Okrem toho je možné si požičať napríklad aj menšie sumy, čo ocenia tí, čo majú záujem o mikroúvery.

Dobrá pôžička

Dobrá pôžička je bezúčelový spotrebný úver, ktorý poskytuje Poštová banka na čokoľvek. J možné si požičať už od 100 €, najvyššia suma na úver je až 30.000 €, v závislosti od bonity a príjmu klienta. Výhodou je, že nie je nutné platiť poplatok za poskytnutie úveru, nie je treba spolužiadateľa a v prípade, ak máte účet v Poštovej banke a ste trvalo zamestnaný v SR, môžete si vybaviť úver aj bez pracného dokladovania výšky príjmu a rôznych potvrdení.

Splatnosť úveru je tiež pomerne flexibilná a je od 5 mesiacov až do 9 rokov, vďaka čomu sa dá napríklad pri menšej pôžičke úver veľmi rýchlo splatiť a ušetriť na úročení, alebo naopak pri väčšej sume úveru si natiahnuť počet splátok tak, aby výška jednej bola prijateľná pre rodinný rozpočet. Pôžička je dostupná pre žiadateľa nad 18 rokov s trvalý pobytom v SR, ktorý je zamestnaný aspoň 3 mesiace alebo podniká aspoň 2 roky, prípadne je na dôchodku.

Lepšia splátka

Lepšia splátka je názov úveru, ktorý poskytuje banka najmä za účelom prefinancovania menších či menej výhodných úverov. Môže slúžiť napríklad aj na splatenie napríklad viacerých iných pôžičiek, kreditných kariet či iných dlhov, pričom výška úveru je od 400 € a horná hranica je aj tu až 30.000 €, čo ale závisí samozrejme od bonity klienta a príjmu žiadateľa. Doba splatnosti pri tejto pôžičke je od 1 roka až po 9 rokov, čo zníži výšku splátky.

Táto pôžička je určená tomu, kto má aspoň 1 úverový produkt v inej banke alebo v niektorej z nebankových spoločností a zároveň má vek nad 18 rokov, je zamestnaný aspoň 3 mesiace alebo podniká aspoň 2 roky. Požičať si však môžu aj dôchodcovia. Banka sľubuje zároveň lepší úrok a celkové ušetrenie na mesačných splátkach za úvery, pričom touto jednou pôžičkou je možné splatiť všetky minulé úvery a platiť tak už len jednu splátku, výhodnejšiu.

PoskytovateľProduktVýška pôžičkyÚrokSplatnosť
ZunoPôžička2 001 € do 20 000 € 6,90 % do 15,90 % 6 - 72 mesiacov
Poštová bankaDostupná pôžička400 € do 7 000 € 7,50 % do 33,90 % 12 - 72 mesiacov
VÚB bankaFlexipôžička na čokoľvek 490 € do 25 000 €9,90 %12 - 120 mesiacov
Tatra bankaBezúčelový úver Classic500 € do 25 000 €9,90 %12 - 72 mesiacov
SberbankSpotrebný úver bezúčelový1 000 € do 25 000 €7,50 % 12 - 120 mesiacov
Prima BankPôžička1 000 € do 15 000 € 9,90 %24 - 120 mesiacov
OTP bankaotp EXPRES úver400 € do 20 000 €9,70 %1 - 84 mesiacov

Rýchla rezerva na účte

Rýchlou rezervou na účte sa označuje povolené prečerpanie, ktoré ponúka banka formou spotrebiteľského úveru, vďaka ktorému môže klient čerpať financie na svojom osobnom účte v banke aj nad rámec aktuálneho finančného zostatku. V praxi teda môže ísť aj do mínusu a či už cez bankomat, platbu kartou alebo cez internet vyčerpať z účtu viac prostriedkov, ako tam fyzicky má. Banka mu ale musí samozrejme takéto povolené prečerpanie k účtu najprv schváliť.

Získať ho môže klient, ktorý má osobný účet v banke a má dostatočný príjem. Povolené prečerpanie sa poskytuje od 100 € až do 2.000 € v závislosti od príjmu klienta alebo obratov na jeho účte. Úročenie je obvykle vyššie ako pri bežných spotrebných úveroch, ale úrok sa platí len vtedy, ak klient tento úver aj čerpá a len za obdobie, pokiaľ nevráti peniaze znova na účet. Je to teda niečo ako železná rezerva, ktorá v čase nevyužívania nestojí klienta žiadne peniaze.

Podľa čoho si vybrať a ako?

Pre tých, čo si chcú požičať napríklad na kúpu auta, zariadenie domu či bytu, menšiu rekonštrukciu alebo menšie stavebné úpravy, či len jednoducho na hocijaký spotrebný účel, je ideálnym produktom Dobrá pôžička, čiže klasický spotrebný úver. Aj vďaka minimálnej hranici na požičanie si je tento úver prístupný aj od 100 €, takže požičať si ho môžu aj ľudia s menšími príjmami, ako napríklad dôchodcovia alebo ľudia s materským či rodičovským príspevkom.

Pre tých, čo chcú napríklad konsolidovať svoje pôžičky a úvery a vyplatiť viacero menších či nevýhodných úverov z iných bánk, nebankoviek alebo splátkových spoločností, je možné použiť pôžičku nazvanú Lepšia splátka. Tento druh pôžičky je primárne určený na refinančné účely a cieľom je znížiť mesačnú splátku za doterajšie úvery. Klient tak vyplatí staré dlhy, úvery a pôžičky a platí už len jednu splátku na tomto úvere. Dlhšia splatnosť umožní znížiť si mesačnú splátku na prijateľnú úroveň.

Recenzia Dostupná pôžička od Poštovej banky – aké úvery ponúka? patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X