Pôžička cez inzerát – na čo si dať pozor

Pôžička cez inzerát – na čo si dať pozor
3.67 (73.33%) 3 hlas[ov]

Tí, čo hľadajú pôžičky alebo úvery, sa často obracajú nielen na klasické banky alebo na bežné a po celom Slovensku známe nebankové spoločnosti, ale taktiež aj na rôznych sprostredkovateľov pôžičiek alebo iných poskytovateľov úverov, ktorí pôsobia formou klasickej inzercie. Áno, aj takto sa to dá a pôžička cez inzerát môže byť veľakrát poslednou možnosťou, ako prísť k peniazom, no je potrebné dávať pozor a vedieť si pôžičky vybrať tak, aby sa minimalizovali riziká.

V podstate je možné nájsť dva druhy inzercie – prvá je klasická inzercia v miestnych novinách či už ide o regionálne schránkové noviny alebo miestnu kupovanú tlač, druhým typom inzercie sú pôžičky na internete. Zohnať sa dajú rôzne úvery, inzercia v jednej alebo aj druhej forme ponúka množstvo ponúk a pôžička na inzerát vyzerá byť podľa textu lákavo. Čo sa ale skrýva za samotným textom? Sú to sprostredkovatelia, súkromné osoby a tiež menšie nebankovky.

Môj tip ak chcete výhodnú pôžičku ešte dnes:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
6 klientov už dnes požiadalo

Pri ponukách inzerátov je možné najmä na internete, kde je veľa inzercie bezplatnej, natrafiť na neseriózne inzeráty. Buď sa jedná priamo o podvodníkov, ktorí požadujú poplatky vopred, alebo môže ísť o inzeráty takých nebankových spoločností, ktoré majú veľmi nevýhodné podmienky. Ide najmä o lokálne a menšie nebankovky, ktoré využívajú zabezpečenie úveru cez zmenku alebo cez založenie nehnuteľnosti a veľakrát kalkulujú s tým, že úver je nesplatiteľný.

Súkromné osoby

Cez inzerciu veľakrát inzerujú aj súkromné osoby a je u nás aj viacero rozličných webových portálov, ktoré sa venujú len tejto forme inzerovania. Pri súkromných osobách ide väčšinou o menšie úvery rádovo niekoľko tisíc €, pričom sa ručí obvykle buď zmenkou alebo založením nehnuteľnosti. Výhodou je, že nie je treba dokladovať príjmy, ani účel použitia úveru, nevýhodou obvykle bývajú kratšia doba splatnosti a práve nutnosť ručenia úveru.

Na rozdiel od nebankoviek ale súkromné osoby neoverujú žiadateľa v registroch a tak je väčšia šanca pre tých, čo si chcú požičať a sú aktuálne v problémoch, že sa k peniazom aj dostanú. Nakoľko sa dá požičať aj hotovostnou formou, je možné takto vyplatiť aj exekúciu, a to aj vtedy, ak máte zablokovaný účet. Úročením je možné natrafiť na rozličné ponuky a treba preto obozretne vyberať. Úrok môže byť pod 20 %, ale sú aj menej výhodné ponuky.

Sprostredkovanie úverov

Na inzerátoch je možné nájsť aj ponuky od sprostredkovateľov pôžičiek, čo je asi najčastejšia forma inzercie. Úvery cez inzerát touto formou poskytujú regionálni obchodní zástupcovia konkrétnych nebankoviek, ktorí sa zaoberajú sprostredkovaním pôžičiek pre konečného spotrebiteľa a oni sami neposkytujú nič. Majú v ponuke pôžičky a úvery od väčšej nebankovky, ktorú zastupujú a ich cieľom je sprostredkovať záujemcom vybavenie úveru.

Vzhľadom na to, že sprostredkovatelia obvykle zastupujú väčšie nebankovky, sú podmienky na získanie úveru náročnejšie ako pri súkromných osobách. Treba väčšinou vedieť doložiť príjem, overujú sa úverové a iné registre, taktiež je treba veľakrát mať aj ručiteľa, ak je klient málo bonitný. V ponuke sú rozličné úvery, či už spotrebné, alebo aj väčšie, takže požičať sa dá niekoľko stoviek aj niekoľko tisíc € so splatnosťou na pol roka a napríklad aj 4 až 5 rokov.

NebankovkaVýška pôžičkyÚrokSplatnosťMesačná splátka
Home Credit400 € - 6000 €od 15.91 % 36 - 48 mesiacovod 13,50 €
Quatro600 € - 5000 €25 %12 - 60 mesiacovod 17,24 €
Cetelem300 € - 25 000 €od 6,39%6 - 96 mesiacovod 12 €
Provident160 € - 2300 €-60 - 100 týždňov-
Úver4youod 1500 €-max 60 mesiacov-

Nebankovky a inzeráty

Ďalším typom inzerátov pôžičiek sú inzeráty konkrétnych nebankoviek. Tu už nejde teda len o klasických sprostredkovateľov, ale priamo o poskytovateľov úverov. Najmä v riadkovej inzercii na internete či v novinách sa vyskytuj takéto inzeráty, ale môžu byť aj formou inej, plošnej inzercie. Na rozdiel od veľkých nebankových spoločností je treba si dávať väčší pozor a to najmä na podmienky poskytnutia úveru a splácania, kde je treba si detailne prečítať zmluvu.

V prípade nebankových spoločností sa najčastejšie požičiava buď na ručenie zmenkou alebo priamo ručením cez nehnuteľnosť. Tieto úvery sú prístupnejšie a to aj preto, že veľakrát nie je treba napríklad dokladovať výšku a typ príjmu alebo sa žiadateľ neoveruje v registroch. Na druhú stranu je tu ale aj úročenie nepomerne vyššie a tak sa môže stať, že úver preplatíte aj viac ako dvojnásobne. V ponuke sú rôzne dĺžky splatnosti, či už na mesiac, alebo aj niekoľko rokov.

5 rád na čo si dať najviac pozor

  • Ignorujte inzeráty, kde je treba zaplatiť za vybavenie poplatok vopred, je veľa iných ponúk, kde to po žiadateľovi nikto nebude chcieť
  • Pokiaľ poskytovateľ úveru nie je zo Slovenska, dajte si väčší pozor na jeho serióznosť a to najmä preto, že komunikácia môže byť náročnejšia
  • Na internetovej inzercii úplne ignorujte inzeráty, ktoré sú skomolené a ide evidentne o inzeráty preložené z angličtiny
  • Pokiaľ si musíte požičať cez inzerát, snažte sa zistiť čo najviac o inzerujúcom a až po overení jeho serióznosti napríklad cez internet skúste požiadať o pôžičku
  • Veľmi dôkladne si naštudujte úverovú zmluvu a pokiaľ sa dá, vyhnite sa ručeniu formou založením nehnuteľnosti
Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička cez inzerát – na čo si dať pozor patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X