Americká hypotéka – pre koho je určená

Americká hypotéka – pre koho je určená
4.5 (90%) 4 hlas[ov]

Medzi veľmi často poskytované hypotéky na našom trhu patrí americká hypotéka. Tento druh hypotekárneho úveru je určený pre všetkých, ktorí si chcú požičať väčšiu sumu finančných prostriedkov a zároveň nechcú dokladovať, ako ich minú a na čo ich použijú. Ak môžete založiť nehnuteľnosť ako zábezpeku úveru, väčšina bánk u nás Vám požičia aj bez otázok ohľadom použitia peňazí z hypotéky, čo znamená, že Vám poskytne bezúčelový hypoúver.

Princípom pri americkej hypotéke je, že ako zábezpeka splatenia poslúži banke založená nehnuteľnosť. Viaceré banky umožňujú napríklad svojim dlhoročným klientom požičať si tento hypotekárny typ úveru aj bez dokladovania príjmu, pričom stačí mať v danej banke napríklad účet, na ktorý Vám chodí príjem. Potom už len požiadate o úver, banka na list vlastníctva vyznačí plombu a do niekoľkých dní po schválení hypotéky máte peniaze na účte.

Môj tip ak chcete výhodnú americkú hypotéku ešte dnes:

 • rýchle vybavenie
 • bez poplatkov
 • pre každého
 • bez ručiteľa
 • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Použiť sa dá tento typ hypotéky naozaj na čokoľvek a bez obmedzenia, pričom nemusíte ani banke dokladovať, ako ste finančné prostriedky z hypotéky minuli. To, čo je dôležité je len hodnota založenej nehnuteľnosti, pretože väčšina bank požičiava do 70% z hodnoty podľa znaleckého posudku. Ak neprekročíte túto výšku úveru, poskytovateľa nezaujíma, na čo ste peniaze minuli. Vďaka dlhodobému splácaniu máte tiež možnosť nastaviť si nízke splátky.

5 dôvodov, prečo využiť americký hypoúver

 1. Nemusíte dokladovať to, ako peniaze z úveru použijete, získate teda v praxi bezúčelový spotrebný úver, ale za podmienok, ako má hypotéka
 2. Dlhodobá splatnosť, v niektorých prípadoch až 30 rokov, umožňuje nízku mesačnú splátku
 3. Vďaka spôsobu ručenia, čiže tuzemskou nehnuteľnosťou určenou na celoročné bývanie, máte pomerne nízky úrok, nepomerne nižší ako spotrebné úvery
 4. Ak máte účet v banke, na ktorý Vám chodí príjem, nemusíte ho už banke dokladovať
 5. Možnosť mimoriadnych splátok aj refinancovania po období fixácie v inej banke

Americká hypotéka online

Okrem bánk môžu tento typ úveru poskytovať aj niektoré väčšie nebankové spoločnosti, ktoré na rozdiel od bankových domov majú jednoduchšie podmienky na získanie úveru. Nemusia napríklad skúmať úverový register a požičajú Vám len na základe založenej nehnuteľnosti, tu je ale treba rátať s tým, že ak si požičiavate bez registra, má to obmedzenie podľa hodnoty založenej nehnuteľnosti. Nevýhody sú v tomto prípade aj vo vyššom úročení než je v banke.

Viacero nebankoviek umožňuje požičať si aj online, čiže požiadať o hypotekárny úver bez dokladovania účelu aj cez internet. Stačí na ich webovej stránke vyplniť internetovú žiadosť formou online formulára, kde vyplníte údaje podobné ako v tom klasickom papierovom a potom Vás nebankovka kontaktuje ohľadom dokončenia žiadosti. Na úvod stačí vyplniť Vaše osobné údaje, údaje o nehnuteľnosti a prípadne údaje na preverenie finančnej histórie.

Chcete odporúčanie na výhodnú americkú hypotéku?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
 • nezáväzná žiadosť
 • diskrétne jednanie
 • rýchle vybavenie
 • bez ručiteľa

Americká hypotéka bez dokladovania príjmu

Ak sa chcete vyhnúť situácii, kedy musíte banke alebo poskytovateľovi úveru doložiť výšku a typ Vášho príjmu, máte niekoľko možností. Prvou je, že oslovíte banku, kde máte už dlhšiu dobu bežný účet, na ktorý Vám pravidelne chodí príjem a vtedy banka vie podľa obratov na tomto účte vyrátať, akú mesačnú splátku a na aké obdobie si môžete dovoliť platiť. Podľa toho Vám schváli výšku americkej hypotéky aj bez dokladovania príjmu inými spôsobmi.

Druhá možnosť je osloviť niektorú z väčších nebankoviek na našom nebankovom finančnom trhu, ktoré ponúkajú tiež hypotekárne úvery bez doloženia účelu použitia peňazí, čiže tiež ide o americký typ úveru, pričom tieto nebankovky vo väčšine prípadov nevyžadujú doloženie výšky a typu príjmu a postačí len založiť nehnuteľnosť. Na rozdiel od bánk ale nemusíte už dostať úver do 70% hodnoty nehnuteľnosti, ale obvykle je to len okolo 50%, čo je nevýhoda.

SpoločnosťNázov produktuÚrok pri fixácii 5 rokovPožiadať
VÚB BankaBezúčelová flexihypotéka4 %
OTP bankaAmerická hypotéka5,29 %
ČSOBBezúčelová hypotéka4,8 %
UniCredit BankFree Hypo4,8 %
mBankmHypotéka bezúčelová5 %Požiadať
Tatra BankaAmerická hypotéka5,35 %
Úver4YouÚver zaistený nehnuteľnosťou-Požiadať

Hypotéky od bánk

V rámci bánk u nás poskytujú americký typ hypotekárneho úveru viaceré banky ako napríklad VÚB, Tatra banka, Unicredit Bank alebo Slovenská Sporiteľňa (SLSP). Od Tatra banky je možné získať napríklad americkú hypotéku s úrokom okolo už 2,6% pri 3 ročnej fixácii, pričom máte aj možnosť online konzultácie s bankovým poradcom. Banka tiež ponúka aj mimoriadne splátky a možnosť priložiť k bežnej splátke ďalšiu sumu pre rýchlejšie splatenie.

VÚB banka ponúka americkú hypotéku s 1, 3 alebo 5 ročnou fixáciou a mimoriadne ročné splátky môžu byť do 20% z výšky úveru. SLSP má úver na bývanie bez dokladovania účelu do výšky 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti a výška je minimálne od 7.000 €, splatnosť 10 až 30 rokov. V Unicredit bank je k dispozícii Free hypoúver so splatnosťou od 1 do 20 rokov, minimálne od 3.000 € a tiež do 70% hodnoty nehnuteľnosti, pričom čistým mesačný príjem musí byť aspoň 280 €.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Americká hypotéka – pre koho je určená patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X