Pôžička a podvod – podvodníci a ako ich rozoznať

Pôžička a podvod – podvodníci a ako ich rozoznať
3.5 (70%) 2 hlas[ov]

Na podvodníkov a úverové podvody sa dá natrafiť najmä v prípade riadkových a textových inzerátov a to či už v bežnej tlači alebo aj na internete, kde sú podvody v poslednej dobe čoraz častejšie. Vzhľadom na to, že čoraz viac ľudí si potrebuje požičať, častokrát sa spoliehajú na rýchly úver a dúfajú, že riešením ich dlhových problémov bude pohodlná pôžička. Podvod však práve číha najviac tam, kde je treba si požičať rýchlo a bez zbytočných komplikácií či otázok.

Bohužiaľ, neexistuje univerzálna čierna listina pre pôžičky alebo pôžičkové firmy, ktoré nie sú v tomto podnikaní čestné alebo seriózne a tak je treba sa spoliehať na svoj úsudok, prípadne na rady v rámci rozličných internetových fór. V rámci úverov ale existujú určité znaky, ktoré indikujú, že môže ísť či už o neseriózu, nevýhodnú alebo dokonca klamlivú či podvodnú ponuku a podľa týchto znakov sa dajú odlíšiť neseriózne a seriózne úverové ponuky.

Odporúčame overenú pôžičku bez rizika podvodu od známych poskytovateľov:

  • rýchle vybavenie
  • bez poplatkov
  • pre každého
  • bez ručiteľa
  • diskrétne
Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Nezáväzná žiadosť
5 klientov už dnes požiadalo

Ale nielen v klasických textových inzerátoch môžu byť neseriózne ponuky, ich reklama môže byť napríklad aj na verejných priestranstvách formou plagátov, prípadne ju môžete nájsť priamo v poštovej schránke. V princípe sú 4 druhy podozrivých pôžičiek, kde treba byť nielen opatrný, ale pri väčšine sa treba týmto úverom aj vyhnúť. Ide o pôžičky zo zahraničia, od podozrivých nebankoviek, o úvery s poplatkom vopred a tiež o viacero súkromných úverov.

Podvodné pôžičky zo zahraničia

Viacero takýchto ponúk chodí priamo na maily náhodným spôsobom, ale objavujú sa aj na rôznych internetových portáloch s inzerciou, či už všeobecnou alebo orientovanou priamo na úvery a pôžičky. Častým rozpoznávacím znakom je, že obsahujú len pôvodný anglický alebo iný zahraničný text preložený do slovenčiny pomocou automatického prekladača, čo je hneď jasné na prvý pohľad, keďže vety gramaticky a slohovo nedávajú zmysel a sú nezrozumiteľné.

Tieto ponuky obchádzajte najviac ako sa dá, úplne ich ignorujte, pretože žiadnu pôžičku nikdy nedostanete a je to strata času. Veľakrát je cieľom len získať mailové adresy alebo iné osobné údaje a vylákať z ľudí potencionálne aj peniaze, takže táto cesta nikam nevedie. Seriózne pôžičky tohto typu pravdepodobne ani nie je možné nájsť, hoci sa môže stať, že napríklad niektoré nebankovky z Čiech inzerujú aj na Slovensku, ale lepšie je obrátiť sa na domáce firmy.

Podvodné úverové firmy

Pri týchto úveroch a pôžičkách je už nepomerne ťažšie odhaliť nečestné alebo neseriózne jednanie či dokonca podvod. Samozrejme, verejne známe a veľké nebankvoky, ktoré operujú na území celého Slovenska, nepatria s najväčšou pravdepodobnosťou medzi podvodné firmy, aj keď môžu existovať v niektorých prípadoch napríklad rozhodnutia SOI ohľadom určitých neprijateľných úverových podmienkach. Na druhej strane sú ale neznáme nebankové subjekty.

Chcete odporúčanie na bezpečnú pôžičku od overených poskytovateľov?

Časovo obmedzená ponuka až do 6000 €
Vyplniť žiadosť
  • nezáväzná žiadosť
  • diskrétne jednanie
  • rýchle vybavenie
  • bez ručiteľa

V tomto prípade ide o menšie nebankovky, ktoré pôsobia skôr regionálne a poskytujú napríklad úvery bez akéhoľkovek overenia klienta a vyžadujú pritom ručenie zmenkou alebo čo je ešte horšie, ručenie nehnuteľnosťou. Toto ručenie má smerovať k tomu, aby v prípade omeškania s platením mohla nebankovka siahnuť na majetok klienta rýchlo a tak, aby nemal čas zareagovať. Veľa firiem taktiež môže vylákať od klientov rozličné skryté poplatky či úroky.

NebankovkaVýška pôžičkyÚrokSplatnosťMesačná splátka
Home Credit400 € - 6000 €od 15.91 % 36 - 48 mesiacovod 13,50 €
Quatro600 € - 5000 €25 %12 - 60 mesiacovod 17,24 €
Cetelem300 € - 25 000 €od 6,39%6 - 96 mesiacovod 12 €
Provident160 € - 2300 €-60 - 100 týždňov-
Úver4youod 1500 €-max 60 mesiacov-

Podvodné úvery s poplatkami

Pomerne časté sú aj úverové ponuky, kedy je treba zaplatiť nejaký poplatok vopred. V dnešnej dobe už nie je žiaden problém nájsť úvery, ktoré sú dostupné aj bez poplatku za poskytnutie, takže je lepšie sa pôžičkovým ponukám typu „zaplaťte poplatok za vybavenie vopred a potom získate úver“ radšej vyhnúť. Takéto pôžičky môžu ponúkať ale nielen nebankové spoločnosti, ale aj viacerí sprostredkovatelia alebo aj súkromné osoby s úvermi.

Okrem poplatkov vopred pozor aj na rôzne iné poplatky, napríklad za prvú upomienku, prípadne poplatok za predĺženie doby splatnosti úveru, poplatok za mimoriadnu splátku, poplatok za predčasné splatenie a podobne. Samozrejme, aj viacero veľkých poskytovateľov má rôzne poplatky, dôležitá je ale ich výška. Preto sa informujte kompletne o všetkých poplatkoch s úverom a dajte si pozor, aby ste nepreplatili na poplatkoch viac ako na úrokoch.

Podvodníci z radov súkromných osôb

Veľa podvodov je aj z radov súkromných osôb. V prípade mnohých ide o sprostredkovateľov úverov a nepožičiavajú tak zo súkromných zdrojov, ale napríklad zastupujú niektorú z rôznych nebankových spoločností a tak len sprostredkujú úvery. Najčastejšou formou je buď vypýtanie poplatku za vybavenie, pričom to vybavenie úveru nie je isté, ale pomerne častým formou neseriózneho jednania je aj zakrytie iných poplatkov spojených so splácaním úveru.

Druhým typom takýchto ponúk môžu byť samotné súkromné osoby, ktoré požičiavajú peniaze zo svojich vlastných zdrojov. V tomto prípade treba dať pozor na podmienky ručenia ako aj splatnosti a tiež na rôzne skryté poplatky. Veľmi často sa ručí pri súkromných úveroch zmenkou, takže pozor na sumu na zmenke a jej vystavenie, kde každá kópia zmenky znamená nový úver. Pri ručení nehnuteľnosťou zas pozor na konkrétne podmienky, kedy je možné na nehnuteľnosť siahnuť.

Nechcú Vám nikde požičať? Skúste to tu
Získať pôžičku
Recenzia Pôžička a podvod – podvodníci a ako ich rozoznať patrí medzi pôžičky: , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Pôžička dňa

Ak si potrebujete rýchlo a bezpečne požičať sumu do 6000 €, nezáväzne požiadajte o MultiPôžičku.

Požičať teraz

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X